Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
13-latka z Polic potrzebuje pomocy. Nicole Miler urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i porażeniem kończyn dolnych.
Jest po trzech operacjach kręgosłupa i porusza się na wózku. W codziennym funkcjonowaniu pomagają jej rodzice, którzy sami zaczęli zmagać się z problemami zdrowotnymi. Nicole potrzebuje czterech tysięcy złotych na podnośnik do samochodu, który pomoże przetransportować ją z wózka do auta, mówi mama Nicole - Katarzyna.

- Mąż jest po operacji kręgosłupa teraz stabilizowany prętami, więc też nie może dźwigać. Nicole waży już 50 kilo, więc sądzę, że to już nas obciąży całkowicie. Jakby chciała do galerii jakiejś pojechać, czy na zakupy - nie może. Nie jeździ po prostu, żebyśmy nie musieli jej dźwigać - mówi mama Nicole.

Dwa lata temu po materiale Radia Szczecin udało uzbierać się na schodołaz dla Nicole, dzięki któremu wyjście z domu przestało być udręka. Teraz potrzebuje kolejnej pomocy.

Jak mówi sama 13-latka - dzięki wsparciu, będzie mogła odciążyć swoich rodziców.

- Już nie będą mnie boleć plecy i będę mogła wychodzić w końcu, a nie ciągle sama w domu siedzieć - mówi Nicole.

Koszt samego podnośnika to ponad 20 tysięcy. 80 procent kosztów jego zakupu sfinansuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Link do zbiórki.


Nicole potrzebuje czterech tysięcy złotych na podnośnik do samochodu, który pomoże przetransportować ją z wózka do auta, mówi mama Nicole - Katarzyna.
Jak mówi sama 13-latka - dzięki wsparciu, będzie mogła odciążyć swoich rodziców.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty