Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Sprawdza się w działaniach na poligonie i na granicy - tak karabinek Grot, produkowany w Fabryce Broni Łucznik w Radomiu ocenia żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak wygląda ta broń? Można sprawdzić w sobotę w Gryfinie, gdzie trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy.
Jak przyznaje starszy saper, szeregowy Dominik Górecki, Grot do tej pory nigdy go nie zawiódł. - Broń jest poręczna, dostosowana do prawo i leworęcznego. Wygodna, wyważona, celna, odporna na warunki atmosferyczne i śmiało ją można polecić i wykonywać działania - zapewnia Górecki.

Pokazy uzbrojenia to tylko jedna z atrakcji. Można np. wstąpić do służby. - Służby nie należy się bać, każdy w wojsku znajdzie dla siebie miejsce - dodaje płk Zbigniew Adamczyk, szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. - Młodzież ma różnego rodzaju kwalifikacje. Ma wykształcenie i w zależności od tego, jak się czuje... Pewnie, że potężnie zbudowany mężczyzna, silny, który uprawia sporty walki, mówi że chciałby pójść np. do wojsk powietrzno-desantowych i takiego chętnie weźmiemy. Ktoś, kto ma skończone technikum elektroniczne zajmuje się informatyką i łącznością, też znajdziemy dla niego miejsce.

Targi ruszają dziś o 9 i potrwają do 18.
Jak przyznaje starszy saper, szeregowy Dominik Górecki, Grot do tej pory nigdy go nie zawiódł.
- Służby nie należy się bać, każdy w wojsku znajdzie dla siebie miejsce - dodaje płk Zbigniew Adamczyk, szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty