Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Przypomina nam, że ziemskie zasoby nie są nieograniczone, a teraz jest okazją, aby porozmawiać o jej oszczędzaniu. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wody, który ma zwracać uwagę także na to, że miliony osób nie mają do niej dostępu.
Z tej okazji również sanepid przypomina o korzyściach płynących z oszczędzania wody. To dlatego, że wbrew pozorom, również w naszym województwie cierpimy z powodu suszy. Tak mówił w "Radiu Szczecin na Dzień Dobry" Paweł Majko z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

- Niestety wody zaczyna nam brakować. Jeśli przyjdzie lato, wiosna i będzie też trochę cieplej, to woda zacznie jeszcze dodatkowo odparować, to jednak już później może nam jej brakować. Jeśli posiadamy szczególnie duże ogrody przydomowe, to jednak dobrze zainwestować w zbiorniki, które będą zbierać deszczówkę i będziemy mogli jej później używać do podlewania ogrodu - mówi Majko.

Sanepid z tej okazji zorganizował również konkursy dla dzieci, m.in. na fraszkę o rozsądnym gospodarowaniu wodą.
Z tej okazji również sanepid przypomina o korzyściach płynących z oszczędzania wody. To dlatego, że wbrew pozorom, również w naszym województwie cierpimy z powodu suszy.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty