Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Siedem samorządów z naszego województwa z pieniędzmi z programu "Senior+". Dofinansowane będą kluby seniora i domy dziennego pobytu.
Widzimy, że takie miejsca cieszą się powodzeniem wśród starszych mieszkańców - mówi Paweł Piesio, burmistrz Maszewa. - Klub uruchomiliśmy kilkanaście miesięcy temu. Cieszy się dużym zainteresowaniem. Osoby aktywnie spędzają czas. Są zajęcia rekreacyjne, sportowe, kulinarne, prace malarskie. Myślę, że wykorzystamy pieniądze na organizacje zajęć, na instruktorów.

Programy dla seniorów są potrzebne, gdyż nasze społeczeństwo się starzeje i ludzi w wieku emerytalnym jest coraz więcej - zauważa wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Wiemy, jak wygląda demografia. Osób starszych powyżej 60. roku życia przybywa, więc potrzeba społeczna, demograficzna jest niezwykle duża.

Do samorządów na utworzenie i utrzymanie miejsc w klubach seniora i domach dziennego pobytu trafią ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.
Widzimy, że takie miejsca cieszą się powodzeniem wśród starszych mieszkańców - mówi Paweł Piesio, burmistrz Maszewa.
Programy dla seniorów są potrzebne, gdyż nasze społeczeństwo się starzeje i ludzi w wieku emerytalnym jest coraz więcej - zauważa wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty