Ponad 300 uczestników z terenu całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej spotkało się w Wolinie, by wspólnie obchodzić Dni Młodych. Dzieci i młodzież nad Dziwną świętują od piątku.
Poza modlitwami, na błoniach i w miejscowej bibliotece odbywają się także warsztaty, wykłady i spotkania, w których udział mogą wziąć nie tylko uczestnicy zjazdu, ale każdy, kto ma ochotę się przyłączyć.
- Ja jestem bardzo zadowolony, ponieważ Wolin otworzył swoje serca, swoje drzwi, aby przyjąć naszych gości. Z tego się cieszymy, że radość młodych, którzy do nas przyjechali udzielają się mieszkańcom - powiedział ks. Marcin Miczkuła, koordynator ADM.
- Takie fajne imprezy człowieka dobrą energią nakręcają. Oby więcej takich wydarzeń, więcej tak kulturalnej i zainteresowanej młodzieży - dodała Agnieszka Peplińska-Kot, dyrektorka biblioteki w Wolinie.
- Cały czas się bawimy i modlimy. - Najważniejsze jest, żeby spotkać się z otwartością ludzi, dzięki temu wydarzy się dużo dobrego - mówili uczestnicy Dni Młodych.
Ostatnim zaplanowanym wydarzeniem będzie koncert pod gołym niebem o godz. 18. Spotkanie jest przygotowaniem do Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Lizbonie.
- Ja jestem bardzo zadowolony, ponieważ Wolin otworzył swoje serca, swoje drzwi, aby przyjąć naszych gości. Z tego się cieszymy, że radość młodych, którzy do nas przyjechali udzielają się mieszkańcom - powiedział ks. Marcin Miczkuła, koordynator ADM.
- Takie fajne imprezy człowieka dobrą energią nakręcają. Oby więcej takich wydarzeń, więcej tak kulturalnej i zainteresowanej młodzieży - dodała Agnieszka Peplińska-Kot, dyrektorka biblioteki w Wolinie.
- Cały czas się bawimy i modlimy. - Najważniejsze jest, żeby spotkać się z otwartością ludzi, dzięki temu wydarzy się dużo dobrego - mówili uczestnicy Dni Młodych.
Ostatnim zaplanowanym wydarzeniem będzie koncert pod gołym niebem o godz. 18. Spotkanie jest przygotowaniem do Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Lizbonie.

Radio Szczecin