Konsultacje społeczne w sprawie wywozu śmieci zorganizowała Gmina Dobra.
Pytanie jest jedno i dotyczy tego, czy mieszkańcy są za przywróceniem cotygodniowego wywozu odpadów zmieszanych, nawet jeśli będzie to wiązało się z podwyżką opłat.
Konsultacje to efekt m.in. protestów przeciwko zmianom wprowadzonym na początku roku. Wtedy to m.in. zmniejszona częstotliwość wywozu do dwóch tygodni, zwiększono jednak opłaty o około 70 proc.
Pod petycją przeciwko tym zasadom podpisało się ponad 2 300 mieszkańców. Teraz gmina zorganizowała konsultacje.
- To dobry krok - oceniał, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", jeden z organizatorów protestu, radny z Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra - Paweł Malinowski.
- Rozwiązałyby się problem chociażby tych worków, które są teraz stawiane przy śmietnikach, ponieważ mieszkańcy nie mieszczą ich w kubłach, czy tych przykrych zapachów, które będą tym rozkładającym się śmieciom - przez dwa tygodnie - towarzyszyły - wymienia Malinowski.
Głosowanie potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Można w nim wziąć udział albo przez internet - przez stronę urzędu, albo w wiejskich świetlicach i klubach. Sprawa dotyczy ponad 8 tysięcy właścicieli domów.
Konsultacje to efekt m.in. protestów przeciwko zmianom wprowadzonym na początku roku. Wtedy to m.in. zmniejszona częstotliwość wywozu do dwóch tygodni, zwiększono jednak opłaty o około 70 proc.
Pod petycją przeciwko tym zasadom podpisało się ponad 2 300 mieszkańców. Teraz gmina zorganizowała konsultacje.
- To dobry krok - oceniał, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", jeden z organizatorów protestu, radny z Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra - Paweł Malinowski.
- Rozwiązałyby się problem chociażby tych worków, które są teraz stawiane przy śmietnikach, ponieważ mieszkańcy nie mieszczą ich w kubłach, czy tych przykrych zapachów, które będą tym rozkładającym się śmieciom - przez dwa tygodnie - towarzyszyły - wymienia Malinowski.
Głosowanie potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Można w nim wziąć udział albo przez internet - przez stronę urzędu, albo w wiejskich świetlicach i klubach. Sprawa dotyczy ponad 8 tysięcy właścicieli domów.

Radio Szczecin