Policjanci na rowerach wyruszyli na patrole po Kołobrzegu. Różnią się nie tylko zmianą radiowozu na jednoślady. Mają także inne umundurowanie.
Rowerowe patrole to zawsze znak zbliżającego się sezonu letniego. Policjanci na jednośladach w szybszy sposób mogą dotrzeć w okolice nadmorskiej promenady czy samej plaży, ale pojawiają się także w innych parkach czy na deptakach.
Taki widok jest doskonale znany mieszkańcom Kołobrzegu, ale turyści mogą być nieco zdziwieni zwłaszcza, umundurowanie rowerowych patroli różni się od funkcjonariuszy, których można nad morzem spotkać na co dzień, o czym mówi Karolina Seemann, rzecznik kołobrzeskiej komendy policji.
- Tacy policjanci mają białą koszulkę z napisem "Policja" oraz krótkie spodenki w ciemnym kolorze. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi, a w celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowe, funkcjonariusze są wyposażeni w kaski rowerowe - mówi Seemann.
Policjanci na rowerach są natomiast tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak ich koledzy z patroli pieszych i zmotoryzowanych. Policyjne jednoślady pozostaną na ulicach Kołobrzegu przez całe wakacje.
Taki widok jest doskonale znany mieszkańcom Kołobrzegu, ale turyści mogą być nieco zdziwieni zwłaszcza, umundurowanie rowerowych patroli różni się od funkcjonariuszy, których można nad morzem spotkać na co dzień, o czym mówi Karolina Seemann, rzecznik kołobrzeskiej komendy policji.
- Tacy policjanci mają białą koszulkę z napisem "Policja" oraz krótkie spodenki w ciemnym kolorze. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi, a w celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowe, funkcjonariusze są wyposażeni w kaski rowerowe - mówi Seemann.
Policjanci na rowerach są natomiast tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak ich koledzy z patroli pieszych i zmotoryzowanych. Policyjne jednoślady pozostaną na ulicach Kołobrzegu przez całe wakacje.

Radio Szczecin