Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ulicy Twardowskiego, została oficjalnie otwarta. W budynku pogotowia powstał pierwszy w kraju Ośrodek Symulacji Medycznych. Po ośrodku oprowadzał naszego reportera Grzegorz Ziomecki, ratownik medyczny.
- Proszę tylko podejść z mikrofonem do ust pacjenta. Proszę zapytać pacjenta tak jak ćwiczą prawdziwi ratownicy - mówi ratownik. - Co panu dolega? - pyta reporter. - Okropnie boli mnie noga - odpowiada symulator. - Sala w której się znajdujemy ona symuluje oddział ratunkowy. Patrzymy na nasz najbardziej zaawansowany symulator pacjenta. Akurat w tym przypadku pacjent nie ma nogi, noga jest urwana, z tej nogi może wydobywać się krew, ten pacjent może płakać, pocić się, mieć szczękościsk, napad drgawek, może zasymulować naprawdę wszystko. Symulator, w którym jesteśmy pomoże kierowcom pracującym w pogotowiu udoskonalić swoje umiejętności w kierowaniu pojazdami. Tutaj co widzimy, przemieszczamy się po tych ulicach, po których w rzeczywistości jeździmy na codzień. Możemy zasymulować tak jak teraz widać złe warunki atmosferyczne i opady deszczu. Do tego wszystkie dziury bujanie samochodem - mówi Ziomecki.

Ze starej siedziby pogotowia przy alei Wojska Polskiego karetki miały problem z szybkim dojazdem do pacjenta, teraz to się zmieni - podkreśla Artur Szałabawka, poseł PiS. - Tutaj dojazd do pacjentów będzie dużo szybszy, to jest bardzo duży plus. Myślę, że to jest wynik współpracy rządu i samorządu, bo rząd PiS przeznaczył 17 milionów złotych na tę inwestycję.

Ośrodek Symulacji Medycznych powstał z myślą o szkoleniach ratowników. Koszt budowy nowej siedziby pogotowia to 56 milionów złotych.
Po ośrodku oprowadzał naszego reportera Grzegorz Ziomecki, ratownik medyczny.
Ze starej siedziby pogotowia przy alei Wojska Polskiego karetki miały problem z szybkim dojazdem do pacjenta, teraz to się zmieni - podkreśla Artur Szałabawka, poseł PiS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty