Zachodniopomorscy rolnicy biorą sprawy w swoje ręce - gospodarze skarżą się, że kolejny rok z rzędu aplikacja, która miała pomagać w monitoringu suszy, nie zdaje egzaminu.
Dlatego zamierzają wnioskować o rezygnacji z niej. Trwają również prace nad filmem, który zobrazuje skalę strat z powodu braku deszczu.
Rolnicy od dawna informują, że System Monitoringu Suszy Rolniczej nie pokazuje faktycznego stanu rzeczy, przez co rolnicy nie mogą dostać odszkodowań. Teraz wnioskują do Ministerstwa Rolnictwa o przywrócenie specjalnych komisji do spraw suszy.
- Chcemy pokazać władzom skalę, bo ktoś zza biurka może powiedzieć: "Nie ma sygnału, no to u was chyba jest dobrze". A my chcemy pokazać skalę. Aplikacja nie działa od trzech lat, dlatego zaapelowaliśmy, żeby w tym roku przywrócić komisje gminne, żeby pójść na pole, zobaczyć, zrobić zdjęcie i oszacować, pokazać skalę suszy w zachodniopomorskim. Bo jest tragedia - w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" mówił rolnik z Maszewa, Piotr Kamiński.
To właśnie w naszym województwie susza wyrządza największe szkody. Więcej na ten temat i o innych sprawach rolniczych rozmawiali goście audycji "Na Szczecińskiej Ziemi".
Rolnicy od dawna informują, że System Monitoringu Suszy Rolniczej nie pokazuje faktycznego stanu rzeczy, przez co rolnicy nie mogą dostać odszkodowań. Teraz wnioskują do Ministerstwa Rolnictwa o przywrócenie specjalnych komisji do spraw suszy.
- Chcemy pokazać władzom skalę, bo ktoś zza biurka może powiedzieć: "Nie ma sygnału, no to u was chyba jest dobrze". A my chcemy pokazać skalę. Aplikacja nie działa od trzech lat, dlatego zaapelowaliśmy, żeby w tym roku przywrócić komisje gminne, żeby pójść na pole, zobaczyć, zrobić zdjęcie i oszacować, pokazać skalę suszy w zachodniopomorskim. Bo jest tragedia - w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" mówił rolnik z Maszewa, Piotr Kamiński.
To właśnie w naszym województwie susza wyrządza największe szkody. Więcej na ten temat i o innych sprawach rolniczych rozmawiali goście audycji "Na Szczecińskiej Ziemi".
- Chcemy pokazać władzom skalę, bo ktoś zza biurka może powiedzieć: "Nie ma sygnału, no to u was chyba jest dobrze". A my chcemy pokazać skalę. Aplikacja nie działa od trzech lat, dlatego zaapelowaliśmy, żeby w tym roku przywrócić komisje gminne, żeby pójść na pole, zobaczyć, zrobić zdjęcie i oszacować, pokazać skalę suszy w zachodniopomorskim. Bo jest tragedia - w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" mówił rolnik z Maszewa, Piotr Kamiński.

Radio Szczecin
