Tak dotkliwej suszy w regionie nie było od lat - mówi rolnik i były minister rolnictwa. Zdaniem Artura Balazsa to będą wyjątkowo chude plony, właśnie ze względu na brak deszczu.
- Żadna aplikacja nie będzie skuteczna i będzie powodowała tylko jeszcze większe namiętności i rozczarowanie. W ciągu ostatnich pięciu lat, to - przynajmniej jeżeli chodzi o teren, na którym mieszkam - to jeszcze tak dotkliwej suszy nie było, jak w tym roku, a więc plony będą bardzo mocno zredukowane - alarmował Balazs.
Rolnicy od miesięcy skarżą się, że aplikacja do monitorowania pogody nie działa. Ostatnio zaczęli sami kręcić filmy, które mają dokumentować szkody wyrządzone przez suszę.
Więcej o tym w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi".
- Żadna aplikacja nie będzie skuteczna i będzie powodowała tylko jeszcze większe namiętności i rozczarowanie. W ciągu ostatnich pięciu lat, to - przynajmniej jeżeli chodzi o teren, na którym mieszkam - to jeszcze tak dotkliwej suszy nie było, jak w tym roku, a więc plony będą bardzo mocno zredukowane - alarmował Balazs.

Radio Szczecin
