Szczecińscy radni Prawa i Sprawiedliwości interpelują do prezydenta Piotra Krzystka w sprawie tymczasowej hali przy ulicy Energetyków.
Została ona postawiona w związku z przebudową Opery na Zamku w 2011 roku. Urząd Marszałkowski próbował kilka miesięcy temu sprzedać namiot w przetargu, lecz nie było chętnych.
Obiekt szpeci panoramę Szczecina, a dodatkowo nie jest dobry do organizacji wydarzeń - mówi radna Agnieszka Kurzawa.
- Jest tak złe nagłośnienie, jest blisko ruchliwej ulicy i niestety w tym namiocie często te odgłosy samochodów czy tramwajów dobiegają podczas odbywającego się spektaklu - mówi Kurzawa.
Po sprzedaży obiektu teren przy ulicy Energetyków ma wrócić pod władanie miasta. Radni Prawa i Sprawiedliwości proponują, aby przeprowadzić konsultacje na temat zagospodarowania tego miejsca.
Mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego chcą w mieście - mówi radny Krzysztof Romianowski.
- Szczecinianie wielokrotnie wypowiadali się publicznie w różnych sprawach i jak się okazuje, wypowiadali się bardzo dobrze. Może dajmy im taką szansę, zróbmy konsultacje społeczne i zobaczmy, co szczecinianie będą chcieli na głównej arterii wjazdowej do Szczecina - mówi Romianowski.
Z hali przy Energetyków Opera na Zamku korzystała przez cztery lata, Potem obiekt wynajmowany był prywatnym podmiotom, a w ostatnim czasie z namiotu korzysta Teatr Polski.
Obiekt szpeci panoramę Szczecina, a dodatkowo nie jest dobry do organizacji wydarzeń - mówi radna Agnieszka Kurzawa.
- Jest tak złe nagłośnienie, jest blisko ruchliwej ulicy i niestety w tym namiocie często te odgłosy samochodów czy tramwajów dobiegają podczas odbywającego się spektaklu - mówi Kurzawa.
Po sprzedaży obiektu teren przy ulicy Energetyków ma wrócić pod władanie miasta. Radni Prawa i Sprawiedliwości proponują, aby przeprowadzić konsultacje na temat zagospodarowania tego miejsca.
Mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego chcą w mieście - mówi radny Krzysztof Romianowski.
- Szczecinianie wielokrotnie wypowiadali się publicznie w różnych sprawach i jak się okazuje, wypowiadali się bardzo dobrze. Może dajmy im taką szansę, zróbmy konsultacje społeczne i zobaczmy, co szczecinianie będą chcieli na głównej arterii wjazdowej do Szczecina - mówi Romianowski.
Z hali przy Energetyków Opera na Zamku korzystała przez cztery lata, Potem obiekt wynajmowany był prywatnym podmiotom, a w ostatnim czasie z namiotu korzysta Teatr Polski.
Obiekt szpeci panoramę Szczecina, a dodatkowo nie jest dobry do organizacji wydarzeń - mówi radna Agnieszka Kurzawa.

Radio Szczecin