Czternasta emerytura zostanie wypłacona razem z wrześniowym świadczeniem, to znaczy ostatniego dnia sierpnia.
Wypłata czternastki nastąpi z urzędu - nie jest konieczne składanie wniosku. Maksymalne świadczenie wyniesie 2650 zł brutto. Pełną kwotę otrzymają osoby, których emerytura lub renta nie przekracza 2900 zł brutto.
Powyżej tej kwoty, czternastka będzie zmniejszana zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę" - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Powyżej tej kwoty, czternastka będzie zmniejszana zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę" - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Radio Szczecin