Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
O domniemanej "korupcji na najwyższych szczeblach władzy" mówił w piątek w orędziu do narodu Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Komentując to wystąpienie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przypomniał, że to właśnie doktor Tomasz Grodzki jest symbolem korupcji w Platformie Obywatelskiej.
- Oskarżenia wobec pana Grodzkiego o łapówkarstwo, wymuszanie łapówek od pacjentów, biednych, chorych ludzi, co jest wyjątkowo odrażającym procederem. To dowody opierają się na zeznaniach, na oskarżeniach, można powiedzieć, złożonych pod przysięgą, przez kilkadziesiąt konkretnych osób, jego pacjentów i rodzin tych osób. Krótko mówiąc, mamy do czynienia z człowiekiem, który jako ostatni ma prawo mówić o ściganiu korupcji, bo jest symbolem korupcji i bezkarności korupcji - mówił Zbigniew Ziobro.

Prokuratura chce przedstawić zarzuty korupcyjne Tomaszowi Grodzkiemu w związku z aferą łapówkarską w szczecińskim szpitalu. Jednak Marszałek Senatu od ponad 900 dni chowa się za immunitetem.
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przypomniał, że to właśnie doktor Tomasz Grodzki jest symbolem korupcji w Platformie Obywatelskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty