Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
"Afera wizowa" i piątkowe orędzie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - jednym z tematów "Kawiarenki Politycznej" w Radiu Szczecin.
Magdalena Kochan, senator Koalicji Obywatelskiej mówiła, że problem, który poruszył marszałek jest bardzo istotny dla naszego kraju. - Z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, naszego miejsca w Europie, naszych zobowiązań, wobec wszystkich innych państw Europy, przez dokładne sprawdzanie wiz do strefy Schengen; wiz, które udzielają nasze polskie służby dyplomatyczne. Bardzo ważny, bardzo potrzebny głos.

Zawiedziony wystąpieniem marszałka Grodzkiego jest Michał Jach, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Kto, jak kto, ale pan marszałek Grodzki jest chyba ostatnią osobą, która może recenzować uczciwość rządu. Tym bardziej, że jest to wielka hucpa, którą obecnie rozdmuchuje Platforma Obywatelska. 248 wniosków o przyspieszenie wydania wizy. Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło i poleciały głowy. Jest siedem osób oskarżonych. Normalne procedury - kontynuował Jach.

Orędzie marszałka Grodzkiego zabolało Prawo i Sprawiedliwość - ocenił Marcin Bedka z Konfederacji. - Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest rządem, który wprowadził najwięcej uchodźców z różnych krajów świata do Polski. Nikt nigdy nie robił tego w takim stanie, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości, a na koniec się okazało, że ci ludzie, którzy przyjeżdżali do Polski, nie robili tego do końca legalnie, bo rząd Prawa i Sprawiedliwości robił to za łapówki. Ile naprawdę tych osób było, to my się dowiemy, jak się zmieni rząd.

Orędzie marszałka Grodzkiego miało charakter wyborczy - mówił tymczasem Jakub Pyżanowski z Partii Republikańskiej. - To jest rzeczywiście ostatnia osoba, która powinna zabierać głos w sprawie łapówek. Pan marszałek w tym przemówieniu mówił o 250 tysiącach wiz za łapówki. Trudno sobie wyobrazić większe kłamstwo. To jest oczywiście nieprawda. Tak naprawdę dane z Prokuratury Krajowej mówią, że śledztwo dotyczy 260 wniosków o przyspieszenie wydania wizy, więc mówimy o takiej skali.

Wybory odbędą się 15 października. W tym samym dniu odbędzie się także referendum. Polacy odpowiedzą między innymi na pytanie dotyczące przyjmowania nielegalnych migrantów.
Magdalena Kochan, senator Koalicji Obywatelskiej mówiła, że problem, który poruszył marszałek jest bardzo istotny dla naszego kraju.
Zawiedziony wystąpieniem marszałka Grodzkiego jest Michał Jach, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Orędzie marszałka Grodzkiego zabolało Prawo i Sprawiedliwość - ocenił Marcin Bedka z Konfederacji.
Orędzie marszałka Grodzkiego miało charakter wyborczy - mówił tymczasem Jakub Pyżanowski z Partii Republikańskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty