Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
https://moremadam.pl/

Molo w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Molo w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Rozpoczęły się prace remontowe na kołobrzeskim molo. Z uwagi nie utrudnienia, obniżone zostały ceny biletów wstępu na obiekt.
Prace obejmą tylko głowicę molo. Robert Szpak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówi, że są to niezbędne roboty zabezpieczające obiekt przed degradacją.

- Rozpoczęliśmy pracę hydroizolacji, jeżeli chodzi o głowicę molo. Jest to zabieg, który jest niezbędny, jeżeli chodzi o tego typu obiekty. Wiadomo, że ta ingerencja morza jest bardzo mocna i działalność erozyjna wody na ten obiekt - mówi Szpak.

Termin realizacji prac nie jest przypadkowy. MOSiR odłożył roboty na okres już po szczycie sezonu letniego, jednak nie mogły być one zrealizowane w późniejszym terminie z uwagi na możliwe trudne warunki pogodowe.

Z uwagi na remont mogą występować utrudnienia w dostępie do głowicy molo. Obecnie dolny pokład pozostaje otwarty, a ograniczenia dotyczą górnego pokładu. W związku z tym MOSiR zdecydował się na obniżenie cen wejściówek na molo. Bilet normalny kosztuje obecnie 5 zł, a ulgowy 3 zł.

Prace mają kosztować 200 tysięcy złotych i zakończą się w październiku.
Relazja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty