Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Zamiast Jarmarku Bożonarodzeniowego - Festyn Mikołajkowy. W Kołobrzegu trwa przedświąteczne wydarzenie, które miasto postanowiło zorganizować w nowej, krótszej formule.
Przed kołobrzeskim ratuszem, w sąsiedztwie miejskiej choinki trwa Festyn Mikołajkowy. Miasto zrezygnowało z tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego wskazując na to, że formuła dwutygodniowej imprezy się wyczerpała. W samym centrum Kołobrzegu stanęły jednak bezpłatne karuzele, a także drewniane domki z ofertą gastronomiczną, rękodziełem, ale także produktami niekoniecznie związanymi z Bożym Narodzeniem, jakie można spotkać na świątecznych jarmarkach w całym kraju.

Jak Festyn podoba się mieszkańcom i turystom?

- Szczególnie podobają mi się stroiki, piękne robótki ręczne, czuć święta. Bawię się jak mały dzieciak. Dużo rzeczy typowo świątecznych. Można kupić wiele rzeczy na prezent. Można zjeść, napić - mówią odwiedzający.

Festyn Mikołajkowy będzie krótszy niż dotychczasowe jarmarki i potrwa do niedzieli. Codziennie na miejscu odbywają się natomiast bezpłatne animacje i konkursy dla najmłodszych, a nad wszystkim czuwa święty Mikołaj.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty