Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Podziękowanie dla wolontariuszy Czerwonego Krzyża - w sobotę w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się Gala Wolontariatu Czerwonokrzyskiego.
Podczas wydarzenia zostały wręczone odznaki, nagrody oraz wyróżnienia dla osób zaangażowanych w pomoc humanitarną. Jednak - jak wspomina Joanna Łaskarzewska, dyrektor PCK - gala to nie tylko nagrody, ale i czas przemyśleń oraz podsumowań dotychczasowej pracy.

- To jest jedyny dzień, gdzie możemy przerwać naszą bieżącą pracę i odetchnąć i wspólnie poświętować w gronie rodzinnym. Często te nasze zadania są porozsiewane po całym województwie, kraju, ale też i po świecie. Ten rok to przede wszystkim wciąż trwający konflikt u naszych wschodnich sąsiadów. To jest wyzwanie dla nas. Musimy pomóc im się zaaklimatyzować u nas, zintegrować. I to jest wyzwanie dla naszej organizacji, żeby nie byli wciąż przybyszami, którzy za chwilę odjadą, ale być może większość z nich zostanie u nas - podkreśliła dyr. Łaskarzewska.

Była to ósma edycja Gali Wolontariatu w Szczecinie.
- Ten rok to przede wszystkim wciąż trwający konflikt u naszych wschodnich sąsiadów. To jest wyzwanie dla nas. Musimy pomóc im się zaaklimatyzować u nas, zintegrować. I to jest wyzwanie dla naszej organizacji, żeby nie byli wciąż przybyszami, którzy za chwilę odjadą, ale być może większość z nich zostanie u nas - podkreśliła dyr. Łaskarzewska.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty