O szczególną ostrożność apelują do mieszkańców władze Gryfina. Jak informują urzędnicy, ostatnio w gminie pojawiły się wilki.
W specjalnym ostrzeżeniu czytamy, że mieszkańcy powinni zabezpieczyć pojemniki na śmieci, aby resztki jedzenia nie kusiły drapieżników, a także zwrócili szczególną uwagę na swoje psy i inne zwierzęta domowe. Urzędnicy przypominają również, że nie wolno puszczać psów bez smyczy w lesie.
Ostrzegają także przed wyrzucaniem pozostałości po posiłkach w pobliżu domów. Wszystkie niepokojące zdarzenia związane z dziką zwierzyną można zgłaszać straży miejskiej. Eksperci przypominają, że wilki to bardzo płochliwe zwierzęta, które zazwyczaj boją się człowieka i unikają spotkania z nim.
Ostrzegają także przed wyrzucaniem pozostałości po posiłkach w pobliżu domów. Wszystkie niepokojące zdarzenia związane z dziką zwierzyną można zgłaszać straży miejskiej. Eksperci przypominają, że wilki to bardzo płochliwe zwierzęta, które zazwyczaj boją się człowieka i unikają spotkania z nim.

Radio Szczecin