Ponad 270 tysięcy złotych straciła seniorka ze Szczecinka. Dała się oszukać metodą "na wypadek".
Oszuści zadzwonili do niej informując, że jej syn miał wypadek w Niemczech i potrzebne są pieniądze, by wybawić go z kłopotów.
Pieniądze miały być rzekomo na poczet kaucji. Oszuści zażądali 300 tysięcy złotych. Oszustka podająca się za policjantkę poinstruowała seniorkę, co ma zrobić i odebrała przygotowaną torbę z pieniędzmi.
Seniorka po tym jak przekazała pieniądze zadzwoniła do swojego syna, jak się okazało nie doszło do żadnego wypadku.
Policja apeluje, by być czujnym i nie dać się oszukać, a wszystkie takie próby zgłaszać organom ścigania.
Pieniądze miały być rzekomo na poczet kaucji. Oszuści zażądali 300 tysięcy złotych. Oszustka podająca się za policjantkę poinstruowała seniorkę, co ma zrobić i odebrała przygotowaną torbę z pieniędzmi.
Seniorka po tym jak przekazała pieniądze zadzwoniła do swojego syna, jak się okazało nie doszło do żadnego wypadku.
Policja apeluje, by być czujnym i nie dać się oszukać, a wszystkie takie próby zgłaszać organom ścigania.

Radio Szczecin