Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Międzyzdroje. Zdjęcie podglądowe. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Międzyzdroje. Zdjęcie podglądowe. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Trwają prace budowlane kolejnego etapu kładki w koronie wydm przy plaży w Międzyzdrojach.
600-metrowy odcinek dla spacerowiczów jest budowany na wschód od mola do zejścia "B", przy ulicy Pomorskiej.

W ramach inwestycji powstaną miejsca widokowe, z ławkami skierowanymi w stronę morza.

- Docelowo kładka pieszo-rowerowa będzie się rozciągała przez cały kurort nadmorski - zapewnia Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów: - Kładka po koronie wydmy, to kontynuacja tego zadania, znajduje się po zachodniej stronie od obiektu molo, biegnie aż do mariny. Kończy się ścieżką rowerową, aż do granicy z miastem Świnoujście. Kolejny odcinek to myślę, że bardzo ważna inwestycja, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. To też alternatywa dla dość mocno obleganej Promenady Gwiazd.

Ostatnim etapem budowy kładki w koronie wydm będzie odcinek od zejścia z ulicą Pomorską do bazy rybackiej w Międzyzdrojach.

Koszt inwestycji to blisko 8 milionów złotych. Otwarcie przedostatniego etapu miejsca spacerowego przy plaży jest zaplanowane przed wakacjami 2024 roku.
- Docelowo kładka pieszo-rowerowa będzie się rozciągała przez cały kurort nadmorski - zapewnia Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty