Wandale niszczą przystankowe wiaty w Gminie Kołbaskowo.
W ostatnim czasie to spory problem. Za naprawy gmina zapłaciła już kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Gmina pochwaliła się, że w połowie grudnia ustawiła kolejne dwie wiaty. Stanęły w Siadle Dolnym oraz Kurowie. Zakup wraz z montażem kosztował ponad 17 tysięcy złotych.
Kolejne tysiące złotych pochłonęła naprawa zniszczonych zadaszeń. W listopadzie szyby wybite zostały w kilkunastu wiatach. Koszt napraw to 8000 złotych.
Gmina przypomina, że nowe szyby w wiatach wytrzymały tylko miesiąc, bo wszystkie brakujące elementy wymieniono za kilkadziesiąt tysięcy złotych w październiku. Władze gminy apelują o dbanie o zadaszenia na przystankach, bo służą przede wszystkim mieszkańcom.
Gmina apeluje też, by wszystkie osoby, które widziały, jak niszczone są wiaty, zgaszały to straży gminnej lub policji. Za niszczenie mienia grozi nawet 5 lat więzienia.
Gmina pochwaliła się, że w połowie grudnia ustawiła kolejne dwie wiaty. Stanęły w Siadle Dolnym oraz Kurowie. Zakup wraz z montażem kosztował ponad 17 tysięcy złotych.
Kolejne tysiące złotych pochłonęła naprawa zniszczonych zadaszeń. W listopadzie szyby wybite zostały w kilkunastu wiatach. Koszt napraw to 8000 złotych.
Gmina przypomina, że nowe szyby w wiatach wytrzymały tylko miesiąc, bo wszystkie brakujące elementy wymieniono za kilkadziesiąt tysięcy złotych w październiku. Władze gminy apelują o dbanie o zadaszenia na przystankach, bo służą przede wszystkim mieszkańcom.
Gmina apeluje też, by wszystkie osoby, które widziały, jak niszczone są wiaty, zgaszały to straży gminnej lub policji. Za niszczenie mienia grozi nawet 5 lat więzienia.

Radio Szczecin