GDDKiA planuje budowę łącznicy między drogą krajową nr 10 a nr 20, ale nie będzie jedynym realizatorem.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje wykonawcy budowy łącznicy między krajową „10” a „20” w Stargardzie.
Planowany odcinek nowej drogi biegnącej od węzła S10 Stargard Wschód przez dolinę rzeki Krąpiel i dalej w kierunku drogi krajowej nr 20, będzie częścią obwodnicy północnej. Docelowo tworząc tzw. "ring" wokół Stargardu, który umożliwi całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego.
Oprócz GDDK, budowa kolejnych odcinków obwodnicy należy do miasta, powiatu i Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Planowany odcinek nowej drogi biegnącej od węzła S10 Stargard Wschód przez dolinę rzeki Krąpiel i dalej w kierunku drogi krajowej nr 20, będzie częścią obwodnicy północnej. Docelowo tworząc tzw. "ring" wokół Stargardu, który umożliwi całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego.
Oprócz GDDK, budowa kolejnych odcinków obwodnicy należy do miasta, powiatu i Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Radio Szczecin