W kołobrzeskim ratuszu ślubowali dziś członkowie Młodzieżowej Rady Miasta. Nastoletni radni przekonują, że bardzo poważnie podchodzą do swoich obowiązków.
Młodzieżowa Rada Miasta ma za zadanie reprezentować młode pokolenie w kontaktach z władzami Kołobrzegu. Liczy 21 radnych wyłonionych w wewnętrznych wyborach przeprowadzonych w miejscowych podstawówkach i szkołach średnich.
Tuż przed odebraniem oficjalnych nominacji z rąk prezydenta miasta, młodzi radni opowiedzieli mi o celach, jakie chcą zrealizować, reprezentując swoje środowisko.
- Młodzi ludzie potrzebują rozrywki w tej dobie technologii, bo większość czasu spędzają w telefonie... - Mam dużo pomysłów, które chciałabym wdrożyć w życie. Jednym z nich jest dogadanie się w sprawie platformy, na której wszyscy moglibyśmy zamieszczać informacje co się dzieje aktualnie w mieście - opowiadają młodzi.
Radni złożyli też ślubowanie, a ich kadencja potrwa dwa lata.
Tuż przed odebraniem oficjalnych nominacji z rąk prezydenta miasta, młodzi radni opowiedzieli mi o celach, jakie chcą zrealizować, reprezentując swoje środowisko.
- Młodzi ludzie potrzebują rozrywki w tej dobie technologii, bo większość czasu spędzają w telefonie... - Mam dużo pomysłów, które chciałabym wdrożyć w życie. Jednym z nich jest dogadanie się w sprawie platformy, na której wszyscy moglibyśmy zamieszczać informacje co się dzieje aktualnie w mieście - opowiadają młodzi.
Radni złożyli też ślubowanie, a ich kadencja potrwa dwa lata.

Radio Szczecin