Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Świnoujście, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiuwum]
Świnoujście, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiuwum]
Strefa Płatnego Parkowania w całym mieście, ale tylko dla gości? To pomysł świnoujskiej Lewicy, która już rozpoczęła prezentowanie pomysłów na zmianę miasta po samorządowych wyborach.
Mieszkańcy zwolnieni z opłat za parkowanie w całym mieście - to inicjatywa radnego SLD Ryszarda Teterycza. Zdaniem radnego, to turyści powinni ponosić dodatkowe opłaty.

- Mieszkańcy mogą być zwolnieni z tej opłaty lub symbolicznie tylko płacić za to. Przy wariancie oczywiście, że ta strefa będzie rozszerzona na całe miasto i nie będzie ucieczki po tych miejscach, gdzie się nie płaci - powiedział Teterycz.

Temu pomysłowi sprzeciwia się obecny prezydent - Janusz Żmurkiewicz, który przypomina, co było celem powstania strefy.

- Miejsca były zablokowane przez mieszkańców, którzy tam w centrum pracują. Strefa, którą wprowadziliśmy, spowodowała, że część mieszkańców przestała jeździć samochodami, więc są miejsca wolne i mieszkańcy mogą, którzy tam mieszkają, parkować. Ci, którzy mieszkają, dostali ulgi i są z tego bardzo zadowoleni - tłumaczy Żmurkiewicz.

I wśród mieszkańców opinie są podzielone. - Wygodniej jest jak parkingi są darmowe. Na pewno mieszkańcy z tego skorzystają. Przyda się czasami, żeby nawet wyjść, załatwić jakąś sprawę, zakupy - mówią.

W tej chwili świnoujścianie nie płacą za pierwszą godzinę postoju.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty