Statek wybudowany w Stoczni Szczecińskiej przywiózł pierwszy w tym roku transport sprzętu wojskowego ze Stanów Zjednoczonych do Świnoujścia.
To nietypowy statek typu con ro, czyli połączenie kontenerowca z samochodowcem. Stocznia Szczecińska wybudowała sześć takich statków. Jeden był planowany jako transportowiec dla Wojska Polskiego, jednak nie doszło do realizacji projektu. Statki con ro mogą być ładowane tak jak kontenerowce od góry, ale także jak promy samochodowe poprzez rampę.
Statek przywiózł do Świnoujścia 29 czołgów Abrams i 79 pojazdów minoodpornych. To kolejny transport uzbrojenia, który ma uzupełnić luki, jakie powstały, gdy Wojsko Polskie przekazało sprzęt walczącej Ukrainie.
Statek przywiózł do Świnoujścia 29 czołgów Abrams i 79 pojazdów minoodpornych. To kolejny transport uzbrojenia, który ma uzupełnić luki, jakie powstały, gdy Wojsko Polskie przekazało sprzęt walczącej Ukrainie.

Radio Szczecin