Jest pierwszy, oficjalny kandydat na wójta podszczecińskiej gminy Dobra. To 57-letni przedsiębiorca, a zarazem sołtys Bezrzecza Waldemar Kitlas.
Będąc wójtem chciałby - już na początku kadencji - dokonać zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.
W jego ocenie, Dobra powinna być gminą w większości mieszkaniowo-wypoczynkową. Waldemar Kitlas chciałby także powołać do życia gminne przedsiębiorstwo komunalne.
Co byłoby w zakresie nowej firmy? - Odbiór śmieci, remonty bieżące dróg - bo tego nam brakuje. Plus do tego usługi, takie jak remontowe i pielęgnacyjne np. zieleni. W tej chwili to wszystko jest gdzieś na podstawie umów zleceń, a to powinno być jednak pod auspicjami gminy - tłumaczy Kitlas.
Według nieoficjalnych informacji w tegorocznych wyborach na wójta gminy Dobra wystartować ma co najmniej czterech kandydatów. Wśród nich nie będzie - prawdopodobnie - Teresy Dery.
W jego ocenie, Dobra powinna być gminą w większości mieszkaniowo-wypoczynkową. Waldemar Kitlas chciałby także powołać do życia gminne przedsiębiorstwo komunalne.
Co byłoby w zakresie nowej firmy? - Odbiór śmieci, remonty bieżące dróg - bo tego nam brakuje. Plus do tego usługi, takie jak remontowe i pielęgnacyjne np. zieleni. W tej chwili to wszystko jest gdzieś na podstawie umów zleceń, a to powinno być jednak pod auspicjami gminy - tłumaczy Kitlas.
Według nieoficjalnych informacji w tegorocznych wyborach na wójta gminy Dobra wystartować ma co najmniej czterech kandydatów. Wśród nich nie będzie - prawdopodobnie - Teresy Dery.

Radio Szczecin