Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Widowisko historyczne powróci na kołobrzeską plażę. Rekonstruktorzy odtworzą ostatnie momenty walk o miasto.
Po czterech latach przerwy Muzeum Oręża Polskiego powraca do pomysłu organizacji inscenizacji „Bój o Kołobrzeg”. To widowisko z udziałem kilkuset rekonstruktorów będące żywą lekcją historii miasta. Na stronie internetowej muzeum pojawiła się informacja dotycząca organizacji wydarzenia 16 marca 2024 roku.

Widowisko batalistyczne ma powrócić wzbogacone o profesjonalne efekty pirotechniczne. Będzie to jeden z elementów obchodów rocznicy walk o Kołobrzeg.

W czasie bitwy trwającej od 4 do 18 marca 1945 roku poległo lub zaginęło bez wieści około 1200 żołnierzy Wojska Polskiego. Zniszczeniu uległo też ponad 90 procent substancji miejskiej Kołobrzegu.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty