Widowisko historyczne powróci na kołobrzeską plażę. Rekonstruktorzy odtworzą ostatnie momenty walk o miasto.
Po czterech latach przerwy Muzeum Oręża Polskiego powraca do pomysłu organizacji inscenizacji „Bój o Kołobrzeg”. To widowisko z udziałem kilkuset rekonstruktorów będące żywą lekcją historii miasta. Na stronie internetowej muzeum pojawiła się informacja dotycząca organizacji wydarzenia 16 marca 2024 roku.
Widowisko batalistyczne ma powrócić wzbogacone o profesjonalne efekty pirotechniczne. Będzie to jeden z elementów obchodów rocznicy walk o Kołobrzeg.
W czasie bitwy trwającej od 4 do 18 marca 1945 roku poległo lub zaginęło bez wieści około 1200 żołnierzy Wojska Polskiego. Zniszczeniu uległo też ponad 90 procent substancji miejskiej Kołobrzegu.
Widowisko batalistyczne ma powrócić wzbogacone o profesjonalne efekty pirotechniczne. Będzie to jeden z elementów obchodów rocznicy walk o Kołobrzeg.
W czasie bitwy trwającej od 4 do 18 marca 1945 roku poległo lub zaginęło bez wieści około 1200 żołnierzy Wojska Polskiego. Zniszczeniu uległo też ponad 90 procent substancji miejskiej Kołobrzegu.

Radio Szczecin