Jedyna szkoła w Kołobrzegu, która nie posiada własnego zewnętrznego boiska sportowego w końcu doczeka się takiej inwestycji. Są już chętni na jej realizację.
Chodzi o mieszczącą się w samym centrum miasta Szkołę Podstawową nr 3, która w 2019 roku zyskała nową salę gimnastyczną, ale nadal nie posiada zewnętrznego boiska.
Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu wskazuje, że "Trójka" w końcu doczeka się takiego obiektu.
- Szkoła ma na tyłach swojej siedziby spory teren, który można wykorzystać. Dyrekcja od lat myslała o tym, by takie boisko tam powstało - poinformował Kujaczyński.
Będzie to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 21x11 m. Powstanie także dodatkowa bieżnia o długości 60 metrów oraz siłownia zewnętrzna.
Do magistratu wpłynęły trzy oferty, a najniższa z nich opiewa na 1,3 mln zł. Miasto pozyskało już na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 33 proc. wartości inwestycji.
Obiekt powinien być gotowy jesienią.
Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu wskazuje, że "Trójka" w końcu doczeka się takiego obiektu.
- Szkoła ma na tyłach swojej siedziby spory teren, który można wykorzystać. Dyrekcja od lat myslała o tym, by takie boisko tam powstało - poinformował Kujaczyński.
Będzie to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 21x11 m. Powstanie także dodatkowa bieżnia o długości 60 metrów oraz siłownia zewnętrzna.
Do magistratu wpłynęły trzy oferty, a najniższa z nich opiewa na 1,3 mln zł. Miasto pozyskało już na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 33 proc. wartości inwestycji.
Obiekt powinien być gotowy jesienią.

Radio Szczecin