Jak ratować ludzi, pod którymi załamał się lód - w sobotę ćwiczyli to strażacy z regionu.
Ćwiczenia odbyły się w Lubczynie, na zamarzniętym jeziorze Dąbie. W zajęciach wzięli udział strażacy z pięciu OSP: z Lubczyny, Rurzycy, Bielkowa, Mostów i Krępska, a także strażacy z PSP w Goleniowie.
Ćwiczyli ewakuację poszkodowanego z przerębla, poruszanie się po lodzie czy używania zimowego sprzętu ratowniczego.
Ćwiczyli ewakuację poszkodowanego z przerębla, poruszanie się po lodzie czy używania zimowego sprzętu ratowniczego.

Radio Szczecin