Zimowy sezon w pełni nie tylko w górskich, ale i nadmorskich kurortach. Wiele osób, także rodzin z dziećmi wybiera kierunek północny, czyli Bałtyk, między innymi, Świnoujście.
Ferie zimowe sprawiły, że świnoujska plaża i promenada tętnią życiem. Otwarte są restauracje, kawiarnie i sklepy z pamiątkami.
- Jest trochę więcej ludzi niż dwa tygodnie temu. Już się zacznie taki ruch od ferii aż do wiosny. - Na ferie przyjechaliśmy, jak co roku. - Trzeba mieć odpowiednie ubranie, buty, no i można spacerować z kijkami bez. I tu kolega się kąpał. Teraz przed nami. Nie jest morsem, po prostu wszedł do wody. Słyszałam, że w grudniu i styczniu jest najwięcej jodu. Byliśmy w Kopenhadze, byliśmy w Malmö wczoraj w tym Truskawkowym Centrum. - mówią turyści.
Pierwsza tura uczniów ferie rozpoczęła 15 stycznia. Ostatnia zakończy je 25 lutego.
- Jest trochę więcej ludzi niż dwa tygodnie temu. Już się zacznie taki ruch od ferii aż do wiosny. - Na ferie przyjechaliśmy, jak co roku. - Trzeba mieć odpowiednie ubranie, buty, no i można spacerować z kijkami bez. I tu kolega się kąpał. Teraz przed nami. Nie jest morsem, po prostu wszedł do wody. Słyszałam, że w grudniu i styczniu jest najwięcej jodu. Byliśmy w Kopenhadze, byliśmy w Malmö wczoraj w tym Truskawkowym Centrum. - mówią turyści.
Pierwsza tura uczniów ferie rozpoczęła 15 stycznia. Ostatnia zakończy je 25 lutego.

Radio Szczecin