Ferie w pełni, ale nie dla wszystkich naturalnym kierunkiem zimowych podróży są góry. Chociaż nad morzem wieje, a zdecydowanie częściej od śniegu pada deszcz, to chętnych do odpoczynku nad Bałtykiem nie brakuje.
W trwającym właśnie pierwszym terminie ferii z wyjazdów zimowych korzystają mieszkańcy województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. O ile mieszkańcy naszego regionu najchętniej poszukują w tym okresie wyjazdów w góry, to z kolei nad morze licznie przyjeżdżają turyści z innych regionów kraju. Choć polskie morze w okresie ferii nie jest tak popularne, jak latem, to sobotnie popołudnie pokazało, że choćby na kołobrzeskiej promenadzie nie brakuje spacerowiczów, a wśród nich całych rodzin, czy młodzieży korzystającej z wolnego w ferie.
- Pierwszy dzień wyszliśmy na spacer, bo wczoraj przyjechaliśmy. Idziemy na molo. Piękne, szum morza - mówią turyści.
Pierwsza tura ferii zimowych zakończy się 28 stycznia. Już teraz swój dwutygodniowy wypoczynek rozpoczynają natomiast mieszkańcy województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
- Pierwszy dzień wyszliśmy na spacer, bo wczoraj przyjechaliśmy. Idziemy na molo. Piękne, szum morza - mówią turyści.
Pierwsza tura ferii zimowych zakończy się 28 stycznia. Już teraz swój dwutygodniowy wypoczynek rozpoczynają natomiast mieszkańcy województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Radio Szczecin