Ostatnia szkoła w Kołobrzegu doczeka się własnego zewnętrznego boiska. Władze miasta podpisały umowę na realizację inwestycji.
Chodzi o Szkołę Podstawową nr 3 mieszczącą się w samym centrum Kołobrzegu. W 2019 roku zyskała ona nową salę gimnastyczną, ale do teraz pozostaje bez przyszkolnego boiska.
Miasto rozstrzygnęło jednak przetarg na inwestycję, a rzecznik kołobrzeskiego magistratu Michał Kujaczyński wskazuje, że poza boiskiem piłkarskim cały obiekt będzie miał również inne funkcje.
- Boisko ma być przeznaczone do różnych sportów. Będzie można na nim grać w koszykówkę, w siatkówkę, a obok będzie cała gama sprzętów do zewnętrznego fitnessu - mówi Kujaczyński.
Boisko powinno być gotowe na nowy rok szkolny. Wszystkie prace będą kosztowały nieco ponad 1,3 mln, a miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 1/3 wartości inwestycji.
Miasto rozstrzygnęło jednak przetarg na inwestycję, a rzecznik kołobrzeskiego magistratu Michał Kujaczyński wskazuje, że poza boiskiem piłkarskim cały obiekt będzie miał również inne funkcje.
- Boisko ma być przeznaczone do różnych sportów. Będzie można na nim grać w koszykówkę, w siatkówkę, a obok będzie cała gama sprzętów do zewnętrznego fitnessu - mówi Kujaczyński.
Boisko powinno być gotowe na nowy rok szkolny. Wszystkie prace będą kosztowały nieco ponad 1,3 mln, a miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 1/3 wartości inwestycji.

Radio Szczecin