Od rana blisko 150 wolontariuszy kwestuje na ulicach Stargardu, uczestnicząc w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynacją zbiórki której celem jest sfinansowanie zakupów sprzętu medycznego do diagnostyki chorób płuc po pandemii, zajmuje się stargardzki Hufiec ZHP.
Sztab Wielkiej Orkiestry zlokalizowany w piwnicach budynku Książnicy przypisał wolontariuszom do obsługi poszczególne dzielnice miasta. Wspierają ich korporacje taksówkowe i MPK, gwarantując bezpłatny transport. Anna Gotowała ma nadzieję, że pobije swój ubiegłoroczny rekord.
- Rekord bo pochwale się byłam rekordzistką w zeszłym roku u nas w Stargardzie Uzbierałam 5123,23 zł. - mówi Gotowała.
We wspólnej akcji Wielkiej Orkiestry udział też udział Emilka, najmłodsza z kwestujących. - Będę chodzić po całym mieście i zbierać pieniążki do puszki. Do siedemnastej. - mówi Emilka.
Małgorzata Nizińska, szefowa stargardzkiego sztabu przyznaje, że udział w finale Orkiestry budzi szczególne emocje.
- Postanowiłam zagrać po raz piąty, to takie prywatne podziękowanie. Jestem wcześniakiem o 2,5 miesiąca i leżałam w szpitalu Zdroje w inkubatorze z serduszkiem, dzięki któremu szczerze mówiąc też przeżyłam. Do dwudziestej pierwszej nasi wolontariusze będą kwestować. - mówi Nizińska.
Obok całodziennej kwesty od 16 na Rynku Starego Miasta przewidziano koncerty i licytacje, z których dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry.
- Rekord bo pochwale się byłam rekordzistką w zeszłym roku u nas w Stargardzie Uzbierałam 5123,23 zł. - mówi Gotowała.
We wspólnej akcji Wielkiej Orkiestry udział też udział Emilka, najmłodsza z kwestujących. - Będę chodzić po całym mieście i zbierać pieniążki do puszki. Do siedemnastej. - mówi Emilka.
Małgorzata Nizińska, szefowa stargardzkiego sztabu przyznaje, że udział w finale Orkiestry budzi szczególne emocje.
- Postanowiłam zagrać po raz piąty, to takie prywatne podziękowanie. Jestem wcześniakiem o 2,5 miesiąca i leżałam w szpitalu Zdroje w inkubatorze z serduszkiem, dzięki któremu szczerze mówiąc też przeżyłam. Do dwudziestej pierwszej nasi wolontariusze będą kwestować. - mówi Nizińska.
Obok całodziennej kwesty od 16 na Rynku Starego Miasta przewidziano koncerty i licytacje, z których dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry.

Radio Szczecin