Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Ambulans za ponad pół miliona trafił we wtorek do świnoujskiego szpitala.
Jednostka będzie służyła do przewozu pacjentów między placówkami. Fundusze na jej zakup, pracownicy placówki pozyskali w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Pod pomysłem kupna nowego pojazdu dla miejskiej lecznicy podpisało się 712 mieszkańców Świnoujścia. - Dużo jest pacjentów do przewozu, a komfort i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jedna, dwie karetki, to ledwie, ledwie. Są trzy, to płynnie idzie - mówi Dariusz Wigdoski, kierowca karetki. - W środku jest komfortowo i bardzo bogato, są nowe nosze, lekki krzesełko, pasy dla dziecka.

- Zakup nie tyle potrzebny, co niezbędny. Społeczeństwo się coraz bardziej starzeje, a obowiązkiem szpitala jest zapewnić transport dla osób, które nie mogą korzystać na przykład z komunikacji miejskiej. - Dariusz Bielski, dyrektor ds. administracyjno - technicznych szpitala miejskiego w Świnoujściu. - Mamy możliwość podłączenia kroplówek, tlenu. Zdarzy się, że czasem będzie jechał lekarz i ratownik, przewożąc pacjenta do szpitala wyższej referencyjności.

Nowy ambulans kosztował niemal 600 tys. złotych, jest pierwszym zrealizowanym w tym roku projektem z BO.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty