Kołobrzeg z nową jednostką promocji. Jej celem jest uzyskanie dla miasta miana Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji to nowy twór, jaki we środę zatwierdzili kołobrzescy radni. Dotychczas promocją miasta zajmowała się specjalna komórka działająca w Regionalnym Centrum Kultury.
Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent do spraw społecznych zaznacza, że konieczne jest stworzenie odrębnej jednostki, która skupi się na promowaniu miasta w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
- Nadrzędnym celem jest realizacja założeń Europejskiej Stolicy Kultury. Narzędzia, które wykorzystamy, przyczynią się do większej rozpoznawalności i zrozumienia całego postępowania konkursowego i tematu, jakim jest Europejska Stolica Kultury - powiedziała Grędas-Wójtowicz.
Kołobrzeg jest jednym z czterech polskich miast, które znalazły się w finałowej walce o Europejską Stolicę Kultury 2029. O to miano powalczą jeszcze Bielsko-Biała, Katowice i Lublin. Zwycięzcę konkursu poznamy we wrześniu.
Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent do spraw społecznych zaznacza, że konieczne jest stworzenie odrębnej jednostki, która skupi się na promowaniu miasta w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
- Nadrzędnym celem jest realizacja założeń Europejskiej Stolicy Kultury. Narzędzia, które wykorzystamy, przyczynią się do większej rozpoznawalności i zrozumienia całego postępowania konkursowego i tematu, jakim jest Europejska Stolica Kultury - powiedziała Grędas-Wójtowicz.
Kołobrzeg jest jednym z czterech polskich miast, które znalazły się w finałowej walce o Europejską Stolicę Kultury 2029. O to miano powalczą jeszcze Bielsko-Biała, Katowice i Lublin. Zwycięzcę konkursu poznamy we wrześniu.

Radio Szczecin