Na misję szkoleniową do Rumunii z lotniska w Goleniowie wylecieli żołnierze XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.
Będą się tam szkolić przez pół roku. Podczas misji mają współpracować z żołnierzami rumuńskimi, francuskimi, portugalskimi i macedońskimi.
Służby prasowe zapewniają że nie jest to misja bojowa, tylko szkoleniowa.
To wszystko odbywa się w ramach zabezpieczenia południowo-wschodniej flanki NATO.
W Polskim Kontyngencie Wojskowym w Rumunii znaleźli się żołnierze ze 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 3. Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina-Podjuch, 17. Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, oraz 100. Batalionu Łączności z Wałcza.
Służby prasowe zapewniają że nie jest to misja bojowa, tylko szkoleniowa.
To wszystko odbywa się w ramach zabezpieczenia południowo-wschodniej flanki NATO.
W Polskim Kontyngencie Wojskowym w Rumunii znaleźli się żołnierze ze 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 3. Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina-Podjuch, 17. Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, oraz 100. Batalionu Łączności z Wałcza.

Radio Szczecin