Nową stację monitoringu powietrza chce uruchomić w Świnoujściu Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Ma ona stanąć w prawobrzeżnej części miasta. Informacje o jakości powietrza będą dostępne dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy.
Miejsce ustawienia stacji zostanie uzgodnione z przedstawicielami Urzędu Miasta w Świnoujściu, po przeprowadzeniu szczegółowych analiz zagospodarowania terenu portowej części miasta. Stacja zacznie działać w przyszłym roku.
Ogólnopolska sieć liczy dziś 288 stacji.
Miejsce ustawienia stacji zostanie uzgodnione z przedstawicielami Urzędu Miasta w Świnoujściu, po przeprowadzeniu szczegółowych analiz zagospodarowania terenu portowej części miasta. Stacja zacznie działać w przyszłym roku.
Ogólnopolska sieć liczy dziś 288 stacji.

Radio Szczecin