Płatne, również w weekendy parkingi w turystycznych miejscowościach, to projekt zmian, jakie na wniosek samorządowców, szykuje Ministerstwo Turystyki. Zmian, które szczególnie dla mieszkańców tych miast, mogą być kontrowersyjne.
O tym, że Sławomir Nitras, minister Turystyki i Sportu do próśb samorządowców się przychyla, już informowaliśmy.
- Wiemy, że są takie miejsca, w których trudniej jest zaparkować w weekendy niż w ciągu tygodnia. Wydaje mi się, że ten argument samorządowców jest argumentem racjonalnym. Będą opiniować pozytywnie takie zmiany - mówi Nitras.
A teraz uspokajamy, że samorząd, choć sam wnioskował o płatne na parkingach weekendy, zapewnia, że Świnoujścia nie zostaną z nich zwolnieni.
- Jeżeli nawet ministerstwo wprowadzi taką opłatę, będzie ona tylko dotyczyła turystów odwiedzających Miasto Świnoujście, ale nie mieszkańców Świnoujścia w weekend. - mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.
Słusznie, bo mieszkańcy i braku miejsc i płacenia za postoje mają często dość.
- Proszę, zobaczcie sobie nad morzem. Nie można zaparkować nigdzie. - To jest troszkę nieporozumienie. Ja się czuję tak, jakby miasto patrzyło bardziej na turystów niż na mieszkańców Świnoujścia. - Muszą powstać parkingi, ale dostępne dla wszystkich. - mówią mieszkańcy Świnoujścia.
W tej chwili wyspiarze są zwolnieni z opłat za pierwszą godzinę parkowania.
- Wiemy, że są takie miejsca, w których trudniej jest zaparkować w weekendy niż w ciągu tygodnia. Wydaje mi się, że ten argument samorządowców jest argumentem racjonalnym. Będą opiniować pozytywnie takie zmiany - mówi Nitras.
A teraz uspokajamy, że samorząd, choć sam wnioskował o płatne na parkingach weekendy, zapewnia, że Świnoujścia nie zostaną z nich zwolnieni.
- Jeżeli nawet ministerstwo wprowadzi taką opłatę, będzie ona tylko dotyczyła turystów odwiedzających Miasto Świnoujście, ale nie mieszkańców Świnoujścia w weekend. - mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.
Słusznie, bo mieszkańcy i braku miejsc i płacenia za postoje mają często dość.
- Proszę, zobaczcie sobie nad morzem. Nie można zaparkować nigdzie. - To jest troszkę nieporozumienie. Ja się czuję tak, jakby miasto patrzyło bardziej na turystów niż na mieszkańców Świnoujścia. - Muszą powstać parkingi, ale dostępne dla wszystkich. - mówią mieszkańcy Świnoujścia.
W tej chwili wyspiarze są zwolnieni z opłat za pierwszą godzinę parkowania.

Radio Szczecin