Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Kara za zniesławienie marszałka województwa dla posła PiS Dariusza Mateckiego. O wyroku szczecińskiego sądu rejonowego poinformował Olgierd Geblewicz.
Marszałek pozwał Dariusza Mateckiego za wpis dotyczący Krzysztofa F., skazanego za pedofilię byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego. Post w mediach społecznościowych sugerował, że marszałek Geblewicz miał mieć udział w przestępstwie mężczyzny.

- Pewna miarka się przebrała i sąd uznał, że pomimo tego, że działamy w jakimś obszarze polityki, gdzie trzeba mieć grubą skórę, ja naprawdę niejednokrotnie odpuszczałem. Tym razem powiedziałem, to jest już przekroczenie wszelkich norm. Od tego mamy odpowiednie paragrafy, żeby z nich korzystać - mówi marszałek województwa.

Sąd zdecydował, że parlamentarzysta ma zapłacić grzywnę i 5 tys. zł nawiązki na zachodniopomorskie hospicjum dla dzieci i dorosłych - informuje pełnomocnik marszałka mec. Rafał Wiechecki.

- Sąd wymierzył Dariuszowi M. m.in. karę grzywny, jak również nawiązkę na cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego - wyjaśnia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Edycja tekstu: Michał Król, Elżbieta Bielecka
Post w mediach społecznościowych sugerował, że marszałek Geblewicz miał mieć udział w przestępstwie mężczyzny.
Sąd zdecydował, że parlamentarzysta ma zapłacić grzywnę i 5 tys. zł nawiązki na zachodniopomorskie hospicjum dla dzieci i dorosłych - informuje pełnomocnik marszałka mec. Rafał Wiechecki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty