Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin poleca na weekend

Graf. Radio Szczecin
Graf. Radio Szczecin
Sprawdziliśmy dla Was, co ciekawego dzieje się w weekend w Szczecinie i regionie.
PIĄTEK - SOBOTA - Noc Księgarń - Szczecin, różne miejsca

Kolejna edycja święta małych księgarń. W Szczecinie będzie można odwiedzić Kluboksięgarnię FiKa, Akademicką, Między Wierszami oraz Księgarnię Kamienica w Lesie. Wśród gości "Fiki" są Barbara Stenka, Ryszard Leoszewski i Marcin Szczygielski. W Kamienicy w Lesie posłuchacie koncertu ukulele. W "Między Wierszami o mandze opowie Artur „Hatto Danmari” Niewczas, fan kultury państw Dalekiego Wschodu. Kiermasz książek organizuje Akademicka, możecie liczyć na promocje.


PIĄTEK - 16:00 - wystawa - Szczecin, Klub Delta, ul. Racławicka 10

Poplenerowa wystawa fotografii „Dąbie”. Zdjęcia powstały podczas pleneru, który był organizowany przez MOK i STF we wrześniu 2021 roku. Pokazują zieleń i wodę, ale i zabytki.


PIĄTEK - 19:00 - koncert - Filharmonia w Szczecinie, ul. Małopolska 48

Stowarzyszenie Greków Pomorza Zachodniego Elllas-Parea zaprasza na koncert z okazji 200. rocznicy odzyskania przez Grecję niepodległości. Po raz pierwszy w Polsce wystawione zostanie Oratorium Axion Esti Mikisa Theodorakisa - "Biblia narodu greckiego" - jak napisał o nim sam kompozytor. Koncert jest biletowany.


PIĄTEK - 19:00 - wernisaż - Galeria OBOK w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, ul. Siedlecka 1a

"Prezent od Nieuważności" autorstwa Szymona Teluka w Policach to wystawa starszych dzieł artysty i zupełnie nowych projektów - chodzi o cykl pasków komiksowych Blob według pomysłu Mateusza Jarży, ilustracje do książki Szymona J. Wróbla Humorem i (U)Śmiechem, kolejne projekty realizowane z Fundacją Młodego Kina. Ekspozycję tworzą rysunki, ilustracje i obrazy komiksowe.


SOBOTA - 10:00 - ekozbiórka - Szczecin, Jasne Błonia

Elektrośmieci wymienicie na sadzonki. Przynieście stare telefony i ładowarki, sprzęt elektroniczny i AGD. Spotkanie przy Pomniku Czynu Polaków potrwa do 14.


SOBOTA - 10:00 - NIEDZIELA - warsztaty edukacyjne - Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

Stworzycie własny ogród w słoiku. Weźmiecie udział w zajęciach w laboratorium. Na spotkaniu ekologicznym stworzycie własny proszek do prania. Na warsztaty ekologiczne w TOEE w Zalesiu obowiązują zapisy.


SOBOTA - 11:00 - warsztaty dla dzieci - Fabryka Inspiracji, Szczecin, ul. Śląska 52a

Podczas spotkania dzieci stworzą straszne domki i dyniowe slime’y i „gluty”. Udział w warsztatach, które potrwają 2 godziny, jest płatny.


SOBOTA - 15:00 - warsztaty ceramiczne - Szczecin, ul. Rydla 93

Rodzinne warsztaty "slow ceramika" na prawobrzeżu Szczecina. Nie jest wymagane doświadczenie. Pracownia Ceramiki Artystycznej Glipianka Slow Ceramika zaprasza na godzinę 15. Udział w zajęciach jest płatny.


SOBOTA - 18:00 - Koncert Muzyki Filmowej - Netto Arena, Szczecin, ul. Szafera 3/5/7

Dobrze znane kawałki z amerykańskich produkcji filmowych oraz epickie brzmienia gatunku „trailer music" (znanej na całym świecie wytwórni Two Steps From Hell). Obrazy filmowe oraz wizualizacje obejrzycie na olbrzymim ekranie LED. Koncert Visual Concert w Netto Arenie w sobotę.


SOBOTA - 19:30 - koncert - Trafo, Szczecin, ul. Św. Ducha 4

W roli koncertmistrza i solisty wystąpi Maestro Daniel Stabrawa - artysta światowej sławy związany z Filharmonią Berlińską, w której stanowisko koncertmistrza nadał mu sam Herbert von Karajan. Wielcy Koncertmistrzowie - Concerto Notturno w sobotę w Trafo.


SOBOTA - 20:00 - koncert - Szczecin, DK Krzemień, ul. Krzemienna 10

Grają utwory utrzymane w stylistyce rocka, rocka alternatywnego i punk rocka. Luxtorpeda zagra w Podjuchach. Koncert jest biletowany.


SOBOTA - 20:00 - koncert w Filharmonii, Szczecin, ul. Małopolska 48

Filharmoniczne laboratorium muzyki elektronicznej. W muzyczno-architektonicznych sekwencjach dźwięku zabrzmią różnorodne programy, w których przenikają się wszystkie dziedziny sztuki. SOUNDLAB - Inspired by Bach: Kostrzewa & Szczecin Philharmonic Big Band. Koncert w Filharmonii w Szczecinie o 20.


SOBOTA - 20:00 - koncert, Szczecin, Kosmos, al. Wojska Polskiego 8

Premierowy koncert albumu "Piekło". Strachy na Lachy wystąpią w Kosmosie. Wstęp jest płatny.


SOBOTA - 21:00 - impreza muzyczna - Szczecin, Krzywy Gryf, ul. Kolumba 5

Impreza Bass is Massive wraca po przerwie spowodowanej pandemią. Potężną dawkę basu zapewni jeden z czołowych sound systemów DIY w Polsce, czyli Jah Love Soundsystem z Warszawy. Hasłem wieczoru jest "If You can't hear it, You can feel it" - podczas zabawy mile widziane są również osoby Głuche i Słabosłyszące. Wstęp jest płatny.


SOBOTA - 22:00 - impreza muzyczna - Szczecin, After Ego, ul. Księcia Świętopełka 23

Zagra legenda electro i breakbeatu - Hardy Hard. Kay Lippert wielokrotnie występował w Szczecinie. Jeszcze w latach 90' na imprezach Techno Dance Mission, czy później na Electric Kingdom. Bardzo blisko związany z Westbamem artysta, wystąpi podczas Bass Planet warm-up, organizowanym przez DJ'a Cherrego. Razem z nimi wystąpią m.in Martin Telemann czy Jay Kosy. Początek imprezy o godzinie 22:00.


SOBOTA - 22:00 - impreza muzyczna - Szczecin, City Hall, ul. 3 Maja 18

W Tanz Barze zagra Elias. Niemiec ma na swoim koncie szereg wydawnictw remixów m. in. w takich wytwórniach jak Get Physical, Connected Frontline, MoBlack czy Frau Blau. Utwory jego autorstwa grane były na całym świecie przez wielu szanowanych artystów - Super Flu, WhoMadeWho czy David Mayer to tylko niektórzy z nich. Początek o godzinie 22:00.


NIEDZIELA - 10:00 - wyprzedaż garażowa - Szczecin, Pogodno, różne miejsca

Sprzedacie tutaj swoje niepotrzebne ubrania czy przeczytane książki. Druga edycja wyprzedaży garażowej na Pogodnie. W akcji udział wezmą mieszkańcy ulic Sienkiewicza, Okrzei czy Ostrawickiej. Stoiska będą otwarte do godziny 14. Imprezę organizuje Stowarzysznie "Pogodniak". Dokładną listę uczestników (wciąż można się zgłaszać na adres pogodniak@op.pl) znajdziecie na fejsbukowym profilu wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/576393923599328/?ref=newsfeedNIEDZIELA - 19:00 - wieczór taneczny - Kafe Taniec, Szczecin, ul. Jagiellońska 67

Najstarsza impreza z muzyką latynoską W Szczecinie. Zabrzmią: salsa, merengue, bachata, kizomba, cha, rumba, reggaeton, tango argentyńskie. Kizombowy Podwieczorek i Club Tropicana wraca w niedziele.


NIEDZIELA - 20:00 - KONCERT - Filharmonia w Szczecinie, ul. Małopolska 48

Igor Herbut będzie prezentował w Szczecinie swój najnowszy album "Chrust". Na scenie towarzyszyć mu będą Tomasz Świerk, Przemek Świerk, Piotr Kołacz oraz Tomasz „Hary" Waldowski.


NIEDZIELA - 20:00 - koncert wiedeński - Szczecin, Kościół św. Piotra i Pawła, Pl. Św. Piotra i Pawła 4

Cykl Koncertów Wiedeńskich, podczas których zaprezentowane zostaną najpiękniejsze arie z oper i operetek wiedeńskich oraz kanony instrumentalnej muzyki klasycznej wiedeńskich kompozytorów. Usłyszymy popisowe arie z najsłynniejszych oper i operetek: „Księżniczka Czardasza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Zemsta nietoperza", hity instrumentalnej muzyki klasycznej - koncert skrzypcowy G dur Mozarta, czy walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem".NIEDZIELA - 20:00 - spektakl online - Opera na Zamku w Szczecinie

Fabuła spektaklu opiera się na greckiej mitologii. Akcja rozgrywa się na antycznej wyspie Lemnos. Issipile, córka króla, odkrywa intrygę i spisek żon królewskich żołnierzy. Barokowa opera powstała w 1732 roku, jej twórcą jest włoski kompozytor i śpiewak Pietro Metastasio. Dostęp do spektaklu online jest płatny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty