Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji » ARCHIWUM - 2010
Zapytaliśmy Tomasza Makowskiego z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie o to dlaczego wystarczy kilka tygodni ciepła, suchej, bezdeszczowej pogody by znowu pojawił się smród w okolicach Zdrojów.

- Duże nasłonecznienie, niska wilgotność, brak wiatru, to czynniki, które zwiększają uciążliwość odorową. Na szczęście połączenie tych czynników atmosferycznych zdarza się rzadko i miejmy nadzieję niedługo minie - powiedział Tomasz Makowski.
Nasz słuchacz jest zdania, że jeden z dwóch autobusów zatrzymujących się przy ul Piotra Skargi jest przyczyna utrudnień w ruchu. Autobus zatrzymujący się przy zatoczce, jadący w kierunku Pomnika Czynu Polaków nie jest problem, jednak ten jadący po drugiej stronie, który nie ma przystanku z zatoką stwarza korek.
"Nie podzielimy losów stoczni", "sprawdzić księgi", "przetarg pod sąd" - z takimi transparentami mieszkańcy kamienicy przy Nocznickiego 41-42 tydzień temu udali się do prezydenta Szczecina. Transparenty podobnej treści zawisły na budynku.
Domy miało kupić miasto, a kupił prywatny inwestor. Ludzie boją się o swoja przyszłość.
Otrzymaliśmy mail od pani Ewy:

Witam,
mam ogromną prośbę o interwencję, tylko dlatego, że nie wiem gdzie mogłabym się zwrócić. Mieszkam w Kijewie. Jest tam niewielki stawek, w którym o tej porze kąpią się już tłumy dzieciaków. I o to jeziorko mi właśnie chodzi. Jakiś czas temu ktoś próbował się pewnie pochwalić swoją siłą. Niestety – nie pochwalił się rozumem i w wodzie został utopiony betonowy kosz na śmieci. Stwarza to OGROMNE ryzyko dla kąpiących się, bo kto o tym koszu wie – ten w tym miejscu się pilnuje (plaża, prawa strona przy trzcinach), ale jeśli ktoś nie wie – może się najzwyczajniej zabić.
Na ul.Malczewskiego w centrum miasta ( okolica bocznego wejścia do Galaxy) pomiędzy blokami 18 i 19 była piękna, szeroka aleja wysadzona drzewami prowadząca do SP56, ul.Bazarowej,Odzieżowej.
W październiku 2009r. "Ktoś" z mieszkańców spowodował samowolne wycięcie kilku drzew, większe elementy z tych drzew zniknęły, pozostały sterty suchych gałęzi, które straszą...

123