Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji » ARCHIWUM - 2010
Remont dotychczasowej siedziby opery ma rozpocząć się w lipcu przyszłego roku. Potrwa ok. 2 lata. Gdzie w tym czasie opera będzie wystawiać swoje przedstawienia? Wciąż ostatecznie nie wiadomo. Trwają jednak rozmowy nad przeniesieniem opery do kina Colosseum.
Alarm z samego rana wprowadził Wojewoda Zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. Obowiązuje w powiatach: myśliborskim, gryfińskim i szczecińskim. Akcję przeciwpowodziową koordynują pracownicy wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Poziom Odry przekroczył czerwone kreski na wodowskazach. W Słubicach w ciągu ostatniej doby poziom podniósł się o ponad metr i tym samym przekroczył stan alarmowy o prawie dwa metry. Podobnie jest w Gozdowicach i Bielinku. Na wodowskazach w Widuchowej stan ostrzegawczy jest przekroczony o 7, a w Gryfinie o 9 cm.
Cmentarz będzie największą nową nekropolią Szczecina. Powstanie by rozwiązać problem braku miejsc pod pochówki na cmentarzach komunalnych miasta. Inwestycja zakończy się wiosną przyszłego roku, już teraz jednak są Państwo zaniepokojeni jak będzie wyglądać komunikacja masowa w okolice Bronowickiej. Pojawia się pytanie czy Miasto jest na to przygotowane, czy ma plan na infrastrukturę transportową w rejonie nowego cmentarza komunalnego. Bo nie ma wątpliwości, że na początku listopada przy próbach dojazdu do nekropolii corocznie stajemy się uczestnikami dantejskich scen - gigantyczne korki, kolizje i piesi mający problem z transportem.
Fot. Anna Łukaszek [PR Szczecin]
Fot. Anna Łukaszek [PR Szczecin]
Dziś mówiliśmy m. in. zniszczonych pociągach, które straszą na torach kolejowych w okolicach Kolumba, w Szczecinie. Dlaczego wagony wciąż nie są zezłomowane i stanowią raczej antywizytówkę, i tak już wątpliwej estetycznie dzielnicy, miasta? To wyjaśniał Paweł Ney - rzecznik Intercity.
Kilka dni temu opublikowaliśmy List Pana Janusza ze zdjęciami. Nasz słuchacz pisze w nim o rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowie ul. Chorzowskiej, w wyniku której zlikwidowano wejście do jego domu. Mimo że drogę oddano do użytku ponad miesiąc temu, to pan Janusz i jego ponad 80-cio letnia matka wciąż codziennie muszą pokonywać ponad metrową pionową skarpę by dostać się do domu. Słuchacz interweniował w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego, który odpowiada za remont ulicy oraz zgłaszał problem podczas rady osiedla, do tej pory nic się jednak nie zmieniło...
Pan Zdzisław od wielu tygodni stara się zarezerwować bilet na pociąg 2 czerwca. To istotna data, bo poprzedza Boże ciało kiedy to należy spodziewać się kolejek, tłoku i prawdziwej walki o miejsca. Zatem już teraz nasz słuchacz chce mieć pewność że zdobędzie dla siebie i swojej chorej matki miejscówkę. Okazuje się jednak, że to nie takie proste....
O problemie poinformowała nas słuchaczka. Mimo zadowolenia z gali, zarzuca organizatorom nadgorliwość - zakaz wnoszenia w chłodną noc termosów z gorącymi napojami, puszek czy jakichkolwiek innych pojemników z piciem, zbyt natarczywe przeszukiwania damskich torebek i uciążliwe kontrole osobiste mężczyzn. Słuchaczka jest zdania, że skoro bilet kosztuje 120 złotych, to wypadałoby umieścić na nim informację o wszystkich zakazach lub na czas trwania gali zapewnić miejsce do przechowywania niedozwolonych przedmiotów. Bo jak się okazało przy wyjściu, wszystkie pozostawione pod płotem termosy... zniknęły.
Oceniamy remont drogi łączącej Szczecin z Policami (odcinek Siedlice-Pilchowo). Temat wywołał nasz słuchacz, pan Ryszard. Według niego na nową nawierzchnię osypują się zwały gruzu z pobocza, które zniszczą jezdnię, a głębokie niewykończone znajdujące się po obu stronach drogi rowy stwarzają zagrożenie dla życia.
12