Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W "Okrąglaku" znajdującym się u zbiegu alei Niepodległości i Dworcowej w Szczecinie być może wkrótce będą sprzedawane książki. Fot. https://maps.google.pl.
W "Okrąglaku" znajdującym się u zbiegu alei Niepodległości i Dworcowej w Szczecinie być może wkrótce będą sprzedawane książki. Fot. https://maps.google.pl.
W "Okrąglaku" znajdującym się u zbiegu al. Niepodległości i ul. Dworcowej w Szczecinie być może wkrótce będą sprzedawane książki. Starania o dzierżawę budynku, w którym przez wiele lat działało Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęła właśnie Fundacja Literatury im. Henryka Berezy.
CIT wyprowadziło się z budynku przy Niepodległości na początku lipca. Od tamtej pory mieści się w pomieszczeniach Żeglugi Szczecińskiej przy ulicy Jana z Kolna.

Opuszczonym "Okrąglakiem" opiekuje się natomiast Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie, który właśnie przygotowuje przetarg na ten obiekt.

- Znamy już jego wstępną specyfikację. W przyszłości w "Okrąglaku" powinien działać podmiot, który będzie prowadził działalność wystawienniczą, ewentualnie księgarnię czy punkt informacyjny lub promocyjny - mówi Tomasz Owsik-Kozłowski ze ZBiLK-u.

Szczecińska Fundacja Literatury im. Henryka Berezy potwierdziła zainteresowanie budynkiem. Jej przedstawiciele złożyli już w magistracie wniosek o możliwość użytkowania "Okrąglaka".

- Powołaliśmy kwartalnik oraz internetowy portal kulturalny, a księgarnia miała powstać za dwa-trzy lata - tłumaczy wiceprezes fundacji, Paweł Nowakowski. - Tak się jednak złożyło, że teraz wiele księgarń w Szczecinie się zwija, więc chyba przyszedł nasz czas.

Fundacja działa od ubiegłego roku. Zajmuje się upowszechnianiem spuścizny Henryka Berezy - krytyka literackiego i eseisty, a także promowaniem polskiej literatury współczesnej.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2013-10-08, godz. 11:51 Wspominają pierwszego polskiego prezydenta Szczecina We wtorek mija 20 lat od śmierci Piotra Zaremby - pierwszego polskiego prezydenta Szczecina. » więcej 2013-10-07, godz. 07:34 Łódka z pnia drzewa. Ma 700 lat Szczecińscy muzealnicy skończyli remontować XIII-wieczną dłubankę, czyli łódkę zrobioną z jednego pnia drzewa. » więcej 2013-10-07, godz. 07:11 Mroczny bohater z Twin Peaks na deskach Współczesnego Za nami pierwsza w tym sezonie premiera na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. To "Diabeł" - przedstawienie, do którego oryginalny scenariusz napisał, a potem go wyreżyserował Radek Rychcik. » więcej 2013-10-06, godz. 13:07 Dla kogo Nike? Szczecinianka w jury Szczecinianka zdecyduje, kto dostanie jedną z najważniejszych nagród literackich w Polsce. » więcej 2013-10-06, godz. 11:08 Propozycja opery dla dzieci. Premiera była udana "Bajki ci opowiem" to najnowsza propozycja szczecińskiej Opery na Zamku adresowana do najmłodszych widzów. » więcej 2013-10-05, godz. 18:14 Modelowy PGR na wystawie w Kołbaczu Pokazowy PGR, gdzie pracowali naukowcy i oborowi można zobaczyć na wystawie w Kołbaczu. W dawnym opactwie cystersów rozpoczyna się cykl wydarzeń kulturalnych "Cienie zapomnianych kultur". » więcej 2013-10-04, godz. 17:05 Znamy kandydatów do Bursztynowych pierścieni Sześciu aktorów i pięć przedstawień nominowanych w kolejnej edycji "Bursztynowych pierścieni". » więcej 2013-10-04, godz. 12:26 Chór Don Diri Don zdobył Brazylię Szczeciński chór dziecięcy Don Diri Don podbił serca Brazylijczyków. Młodzi śpiewacy wrócili właśnie z trzytygodniowego tournée. Brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Cabo Frio. » więcej 2013-10-03, godz. 17:51 Znacząca europejska kolekcja w Muzeum Narodowym Po blisko 70 latach kolejna część kolekcji Dornów powróciła do szczecińskiego Muzeum Narodowego. » więcej 2013-10-02, godz. 21:27 Heliodor Sztark ma swoją tablicę w Szczecinie [ZDJĘCIA] Tablicę pamiątkową na ścianie kamienicy, w której mieszkał konsul II Rzeczypospolitej, odsłoniła jego wnuczka, Sylwia Wierzbicka. » więcej
500501502503504505506