Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Najnowsze kino polskie dominuje na 41. Ińskim Lecie Filmowym. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Najnowsze kino polskie dominuje na 41. Ińskim Lecie Filmowym. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Najnowsze kino polskie dominuje na 41. Ińskim Lecie Filmowym.
Po piątkowej inauguracji festiwalu - widzowie zobaczyli m.in. czarną komedię "Kochanie, chyba cię zabiłem".

- Początek Lata Filmowego jest świetny - twierdzą widzowie. - Wyśmienicie, że zaczęło się nie tzw. hitem, ale ciekawymi, trzema nowymi polskimi filmami. Po to są takie festiwale i jestem bardzo zadowolona, że mogłam to obejrzeć. Kiedyś zdarzyło się, że początek był dołujący, a teraz był energetyczny.

W sobotę odbędzie się promocja książki "Życie jak w kinie" o założycielu Ińskiego Lata Filmowego Dolandzie Paszkiewiczu, napisana przez jego żonę Annę.

- Te wspomnienia jeszcze bardziej zbliżyły mnie do niego. Byłam wtedy tak blisko, przeżywałam całe życie na nowo. W naszym życiu było więcej radości niż smutku. Pięknie spędziliśmy je i dlatego warto było napisać te wspomnienia - podkreśla pani Anna.

Trwa pokaz filmu Krzysztofa Skoniecznego "Hardkor Disko" - o tajemniczym chłopaku, który daje się wciągnąć w świat imprez i mocnych używek.

O 19 "Badjao. Duch z morza" Elizy Kubarskiej - historia ludzi-ryb z wyspy Borneo. W kinie plenerowym o godzinie 21 komedia romantyczna "Facet (nie)potrzebny od zaraz" Weroniki Migoń.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2013-03-01, godz. 17:31 Opowieść o tolerancji w Pleciudze Jakże ciężko być jedynym na świecie niebieskim pieskiem, gdy wszystkie inne psy są brązowe, czarne, rude lub w łatki. Sztuka Gyuli Urbana to poruszająca historia przyjaźni, poszukiwania swego miejsca w świecie i prawa do bycia … » więcej 2013-02-28, godz. 08:59 Muzeum czeka na miasto, a miasto na muzeum W Szczecinie trwa urzędnicze przeciąganie liny w sprawie masztu Maciejewicza. Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego, napisał na swoim Facebookowym profilu, że 'miasto nie reaguje na próby uregulowania statusu zabytku'. » więcej 2013-02-28, godz. 06:19 Twórca "Syberiady polskiej" w Radiu Szczecin Janusz Zaorski, scenarzysta, reżyser i producent filmowy, a także były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji był gościem czwartkowej audycji 'Moje miasto, moja muzyka'. » więcej 2013-02-26, godz. 18:01 "Wystawa przybliża prawdziwego prezydenta" [ZDJĘCIA] Wystawę 15 tablic dokumentujących życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego otwarto we wtorek w Szczecinie. » więcej 2013-02-26, godz. 10:55 W służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Wystawa Wystawę poświęconą pamięci Lecha Kaczyńskiego pokaże Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. W bibliotece głównej uczelni będzie można zobaczyć zdjęcia z okresu prezydentury oraz z podroży zagranicznych prezydenta. » więcej 2013-02-26, godz. 06:28 Zmiany w Operze na Zamku: Dwóch dyrygentów Szczecińska Opera na Zamku będzie miała dwóch dyrygentów: Jerzego Wołosiuka, który obejmie funkcję kierownika muzycznego i Vladimira Kiradijeva, który będzie I dyrygentem. Placówka od kilku miesięcy nie miała takiej osoby zatrudnionej… » więcej 2013-02-25, godz. 09:51 Zaza Korinteli w Radiu Szczecin Gruziński artysta, znany jako Zumba, lider formacji Zumba Land będzie gościem Radia Szczecin po godzinie 11. » więcej 2013-02-24, godz. 19:45 Nagrody dla ludzi kultury w Stargardzie Pianista Artur Haftman, muzyk bluesowy Mariusz Zarzeczny oraz Mieczysław Kwiczała - legenda dawnych stargardzkich klubów jazzowych to laureaci nagród prezydent Stargardu Szczecińskiego dla twórców kultury za 2012 rok. » więcej 2013-02-23, godz. 15:57 Włóczykij, czyli podróże ze smakiem Już nie tylko pokazy filmów i podróżnicze opowieści - 'Włóczykij' kusi także smakiem. » więcej 2013-02-23, godz. 10:54 Szczeciński IPN wydał historyczny album Porcjowane tasakiem masło, manifestacje i starcia z policją - to wszystko można zobaczyć w albumie szczecińskiego Instytutu Pamięci Narodowej z fotografiami zrobionymi podczas stanu wojennego. » więcej
521522523524525526527