Audiobook "Błękitna pustynia" napisany przez dziennikarza Radia Szczecin nominowany do nagrody Prix Europa. Do konkursu finałowego komisja wybrała go spośród 650 produkcji zgłoszonych przez telewizje, rozgłośnie radiowe i portale internetowe w całej Europie.
- To zapis przeżyć człowieka, który ze świata pokoju trafia w środek wojny - mówi autor audiobooka.
"Błękitna Pustynia" jest zapisem kilkunastu najważniejszych dni z jego dwumiesięcznego pobytu na misji podczas XII zmiany PKW.
- Są dwa powody, dla których ten audiobook powstał. To "Ordyn" i "Sroka", żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina. Obaj zginęli w Afganistanie. "Błękitna pustynia" to pamiątka i hołd dla nich - tłumaczy Rafał.
W rolę narratora wcielił się Robert Więckiewicz, aktor znany m.in. z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Jak mówi, praca z tym tekstem była dla niego zupełnie nowym doświadczeniem.
- Dzięki niemu mogłem zajrzeć w takie miejsca, do których kamera telewizyjna nie zagląda. Czytając ten tekst, miałem poczucie jakbym był tam na miejscu - przyznał Więckiewicz.
W opinii reżysera audiobooka, Krzysztofa Czeczota, "Błękitna pustynia" to prawdziwa mieszanka emocji. - Czuć zarówno grozę, jak i wzruszenie. Jest sporo miejsc, w których słychać też tęsknotę za domem.
Prix Europa to międzynarodowy festiwal produkcji medialnych. Europejski "Oscar" wręczany jest najlepszym produkcjom telewizyjnym, radiowym oraz internetowym. Od 26 lat odbywa się w Berlinie.
Od 11 września "Błękitna pustynia" będzie dostępna w internetowej księgarni audioteka.pl. Na płytach pojawi się w październiku. Oficjalna premiera odbędzie się 29 października.
Zobacz także
2014-07-28, godz. 12:36
Nowa książka do posłuchania w Radiu Szczecin
"Tajemnica Pani Ming" - Erica Emmanuela Schmitta to nasza kolejna propozycja w cyklu „Książka do posłuchania".
» więcej
2014-07-27, godz. 19:26
Zaśpiewali wspólnie patriotyczne pieśni. Pamiętają je z dzieciństwa [ZDJĘCIA]
"Płynie Wisła, płynie", "Marsz, marsz Polonia" i "Ułani, ułani" - m.in. takie patriotyczne pieśni można było usłyszeć na pl. Lotników w Szczecinie. We wspólnym śpiewaniu wzięło udział około 300 osób. Każdy, kto przyszedł…
» więcej
2014-07-27, godz. 15:00
Wieczorna propozycja dla miłośników filmu nad jeziorem
W niedzielę ostatni dzień Dąbskich Wieczorów Filmowych. Z tej okazji, w hangarze na plaży w Dąbiu odbędzie się koncert Michał Grobelny Trio.
» więcej
2014-07-27, godz. 11:42
Korowód i koncerty. Neptunalia w Trzebieży
Król mórz i oceanów zszedł w sobotę na ląd i przejął władzę w Trzebieży. O godzinie 15 na tamtejszej plaży rozpoczęły się Neptunalia.
» więcej
2014-07-27, godz. 10:17
Ostatni dzień jarmarkowych atrakcji
Jeszcze tylko w niedzielę można odwiedzać Jarmark Jakubowy przed szczecińską katedrą.
» więcej
2014-07-26, godz. 13:11
Sobota w klimatach ludowych na zamkowym dziedzińcu
II Szczeciński Festiwal Folkloru rozpocznie się o 15 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.
» więcej
2014-07-24, godz. 15:05
Zamiast kwiatów i zniczy - pomoc Syrii
W ten sposób inicjatorzy projektu "Płonące miasto - żywy pomnik" chcą upamiętnić 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
» więcej
2014-07-24, godz. 13:25
Spotkania, projekcje i warsztaty. Startują Dąbskie Wieczory Filmowe
Ważne i uznane filmy, spotkania aktorami i reżyserami oraz warsztaty filmowe. Do tego pokazy na świeżym powietrzu. W czwartek ruszają VIII Dąbskie Wieczory Filmowe.
» więcej
2014-07-24, godz. 12:14
Paranienormalni w Radiu Szczecin
Kabareciarze w środę wystąpili w rewalskim amfiteatrze, a w czwartek odwiedzili terenowe studio Radia Szczecin w Rewalu.
» więcej
2014-07-23, godz. 12:55
Teatr Polski jak paryski Luwr [WIZUALIZACJE]
Tak ma wyglądać po rozbudowie szczeciński teatr. Projekt właśnie powstaje w krakowskiej firmie Loegler.
» więcej