Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Trasa po Azji była promocją płyty "Just Music", którą Ostrowski nagrał z japońskim pianistą Makoto Kuriyą. Fot. Anna Giniewska
Trasa po Azji była promocją płyty "Just Music", którą Ostrowski nagrał z japońskim pianistą Makoto Kuriyą. Fot. Anna Giniewska
Wyprzedane koncerty i totalnie inny klimat niż w Polsce - tak saksofonista Sylwester Ostrowski opisuje swoją trasę koncertową po Japonii i Indonezji.
Muzyków przede wszystkim zaskoczyła publiczność. - Zdecydowana większość gości naszych koncertów zakupiła płyty. Po koncercie przyszła z nami porozmawiać. Kultura pomiędzy słuchaczem i artystą jest na bardzo wysokim poziomie i w Polsce nigdy nie spotkałem się z czymś takim - opowiada Sylwester Ostrowski.

W czasie trasy po Azji ze swoim kwintetem zagrał sześć koncertów: na imprezie dla 30 tysięcy osób w miejskim parku w stolicy Indonezji Dżakarcie, a przede wszystkim w klubach.

- Tam króluje właśnie jazz i muzyka klasyczna, żyje się przez to inaczej - mówi saksofonista. - Po powrocie uzmysłowiłem sobie, że cały czas jesteśmy nieświadomie poddenerwowani słuchając muzyki, która ma określony rytm. Cały czas jesteśmy na "speedzie". Po co i dlaczego? Tam tego nie ma.

Trasa po Azji była promocją płyty "Just Music", którą Ostrowski nagrał z japońskim pianistą Makoto Kuriyą. Muzykom towarzyszyła też ekipa telewizyjna. Relację koncertu z Tokio będzie można zobaczyć w sobotę na antenie TVP Polonia w programie "Polacy tu i tam".
Muzyków przede wszystkim zaskoczyła publiczność.
- Tam króluje właśnie jazz i muzyka klasyczna, żyje się przez to inaczej - mówi saksofonista.
Materiał TVP Polonia.

Zobacz także

2013-10-08, godz. 16:36 Najlepsze krótkie filmy wybrane. Czas na finał Shortów Finał Zachodniopomorskich Shortów. We wtorek jury filmowego konkursu wybierze najlepszą produkcję krótkometrażową. O nagrodę główną będzie walczyć sześć krótkich form. » więcej 2013-10-08, godz. 11:51 Wspominają pierwszego polskiego prezydenta Szczecina We wtorek mija 20 lat od śmierci Piotra Zaremby - pierwszego polskiego prezydenta Szczecina. » więcej 2013-10-07, godz. 07:34 Łódka z pnia drzewa. Ma 700 lat Szczecińscy muzealnicy skończyli remontować XIII-wieczną dłubankę, czyli łódkę zrobioną z jednego pnia drzewa. » więcej 2013-10-07, godz. 07:11 Mroczny bohater z Twin Peaks na deskach Współczesnego Za nami pierwsza w tym sezonie premiera na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. To "Diabeł" - przedstawienie, do którego oryginalny scenariusz napisał, a potem go wyreżyserował Radek Rychcik. » więcej 2013-10-06, godz. 13:07 Dla kogo Nike? Szczecinianka w jury Szczecinianka zdecyduje, kto dostanie jedną z najważniejszych nagród literackich w Polsce. » więcej 2013-10-06, godz. 11:08 Propozycja opery dla dzieci. Premiera była udana "Bajki ci opowiem" to najnowsza propozycja szczecińskiej Opery na Zamku adresowana do najmłodszych widzów. » więcej 2013-10-05, godz. 18:14 Modelowy PGR na wystawie w Kołbaczu Pokazowy PGR, gdzie pracowali naukowcy i oborowi można zobaczyć na wystawie w Kołbaczu. W dawnym opactwie cystersów rozpoczyna się cykl wydarzeń kulturalnych "Cienie zapomnianych kultur". » więcej 2013-10-04, godz. 17:05 Znamy kandydatów do Bursztynowych pierścieni Sześciu aktorów i pięć przedstawień nominowanych w kolejnej edycji "Bursztynowych pierścieni". » więcej 2013-10-04, godz. 12:26 Chór Don Diri Don zdobył Brazylię Szczeciński chór dziecięcy Don Diri Don podbił serca Brazylijczyków. Młodzi śpiewacy wrócili właśnie z trzytygodniowego tournée. Brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Cabo Frio. » więcej 2013-10-03, godz. 17:51 Znacząca europejska kolekcja w Muzeum Narodowym Po blisko 70 latach kolejna część kolekcji Dornów powróciła do szczecińskiego Muzeum Narodowego. » więcej
501502503504505506507