Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Znany w całej Polsce zespół, założony przy szczecińskiej parafii dominikanów świętował w sobotę jubileusz 20-lecia istnienia. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Znany w całej Polsce zespół, założony przy szczecińskiej parafii dominikanów świętował w sobotę jubileusz 20-lecia istnienia. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Pełny kościół ludzi, Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, kilkudziesięciu chórzystów, radosny śpiew i modlitwa - tak w skrócie można opisać trzygodzinny koncert Deus Meus w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.
Znany w całej Polsce zespół, założony przy szczecińskiej parafii dominikanów świętował w sobotę jubileusz 20-lecia istnienia.

- Znakomity koncert, super harmonia i aranżacje, jestem bardzo wzruszony. Przy dwóch pieśniach łzy stanęły mi w oczach, fantastyczna impreza, rodzinna atmosfera, Nie jestem przyzwyczajona do tego, że w kościele odbywa się tak bardzo nietypowy koncert. Słowami pieśni modliłam się do Najwyższego - to wrażenia szczecinian po trzygodzinnej uczcie muzycznej i duchowej.

- Większość utworów, które sami piszemy lub adoptujemy to modlitwy, którymi uwielbiamy Boga, wywyższamy Go i adorujemy - tłumaczy dominikanin o. Andrzej Bujnowski, który zakładał zespół 20 lat temu. Na urodzinowe spotkanie przyjechał z Wrocławia.

- Może byliśmy jednymi z pierwszych, którzy szerzej zaistnieli. Taki był wtedy czas, ale ciągle powstają świetne zespoły w całej Polsce i we wszystkich Kościołach - przyznaje Mietek Szcześniak, który 20 lat temu spotkał szczecińskich muzyków na rekolekcjach w Ludźmierzu, od których wszystko się zaczęło.

Deus Meus do tej pory nagrał osiem płyt z muzyką chrześcijańską.
Pełny kościół ludzi, Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, kilkudziesięciu chórzystów, radosny śpiew i modlitwa - tak w skrócie można opisać trzygodzinny koncert Deus Meus w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Zobacz także

2016-11-22, godz. 13:56 Radio Szczecin Poleca - wydarzenia kulturalne [WIDEO] Teatr Baniek Mydlanych to unikalne edukacyjne show dla dzieci “Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”. » więcej 2016-11-21, godz. 14:51 Radio Szczecin Poleca [WIDEO] Poniedziałkowy serwis zapowiada najważniejsze wydarzenia kulturalne w środku tygodnia, a czekają nas m.in. koncerty Moniki Brodki, Taco Hemingway'a oraz festiwal komedii SZPAK. » więcej 2016-11-20, godz. 09:19 Polskie kino w Chicago. Kto laureatem festiwalu? Film "Maria Skłodowska-Curie. Odwaga wiedzy" z Karoliną Gruszką w roli głównej, otrzymał główną nagrodę "Złotych Zębów Kamery" na 28. Festiwalu Filmów Polskich w Chicago. » więcej 2016-11-19, godz. 17:24 Miniatura wieży Eiffla stanęła w Starej Rzeźni [WIDEO] Podczas warsztatów w ramach Dni Kultury Francuskiej dzieci poznawały język, kulturę i jedną z najważniejszych budowli Paryża. » więcej 2016-11-18, godz. 19:28 Ministerstwo zacieśnia współpracę z filharmonią Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce współprowadzić szczecińską filharmonię. Szczegóły na razie nie są znane. Jak informuje dyrektorka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza Dorota Serwa, trwają ustalenia jak współpraca… » więcej 2016-11-18, godz. 14:54 Radio Szczecin Poleca na weekend [WIDEO] W serwisie m.in. o Jesiennej Scenie Tańca w Gryfinie, koncertach Comy i Hanzy w Szczecinie czy spektaklu "Bożyszcze kobiet" w Pleciudze. » więcej 2016-11-18, godz. 08:49 Dwustu śpiewaków-amatorów wystąpi razem z artystami Opera na Zamku organizuje pierwsze w Polsce widowisko pod hasłem "Śpiewać każdy może!". » więcej 2016-11-18, godz. 01:28 Jak pokazać partyturę? Medialny Stan Wyjątkowy w muzeum "Medialny Stan Wyjątkowy: Partytury" - to tytuł wystawy, którą od czwartku można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Swoje prace prezentują tam profesorowie, wykładowcy, absolwenci i studenci szczecińskiej… » więcej 2016-11-17, godz. 14:25 Radio Szczecin w czwartek poleca [WIDEO] W czwartek Radio Szczecin poleca m.in.: Spektakl „Ramy” w wykonaniu aktorów Teatru POTO; Widowisko poświęcone twórczości Edith Piaf; Koncert szczecińskiej grupy Sextet Solid Blue oraz pokaz brytyjskiego spektaklu na wielkim ekra… » więcej 2016-11-17, godz. 12:34 Charytatywny koncert dla Kasi Koncert charytatywny organizują w czwartek uczniowie Gimnazjum nr 9 w Szczecinie. Będzie można pobawić się na koncercie i przy okazji pomóc. » więcej
375376377378379380381