Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Akcja filmu odbywa się na początku XIX wieku. Fot. Paulina Muskała [Radio Szczecin]
Akcja filmu odbywa się na początku XIX wieku. Fot. Paulina Muskała [Radio Szczecin]
Film jest kręcony w drewnianym domu przy ulicy Dubois w Szczecinie. Fot. Paulina Muskała [Radio Szczecin]
Film jest kręcony w drewnianym domu przy ulicy Dubois w Szczecinie. Fot. Paulina Muskała [Radio Szczecin]
Polsko-niemiecka produkcja "Po drugiej stronie" jest kręcona w Szczecinie. Akcja filmu odbywa się na początku XIX wieku.
Służąca Marie pracuje na farmie hrabiego i hrabiny Von Borke. Z czasem hrabina powierza służącej tajemnicę o swoim romansie. Marie w odpowiedzi ujawnia swój sekret o gwałcie.

- Muszę stworzyć bokobrody u panów, charakterystyczne na tamte czasy, a u pań loki - mówi charakteryzator.

- Robię makijaż na planie filmowym. Jego szczególnym punktem były różowe policzki - przyznaje makijażystka.

- Część pierwsza w Szczecinie, a już w czwartek przeniesiemy się na plan filmowy do Niemiec - mówi producent Marcin Lewandowski. - Łącznie to dziewięć dni zdjęciowych. Połowa w Szczecinie, a połowa w Neustrelitz. Kręcimy film w uroczym, drewnianym domu przy ulicy Dubois z pruskim murem, pełnym antyków. Tu inscenizujemy naszą XIX-wieczną scenerię.

Film będzie zaprezentowany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale w stolicy Niemiec.

Produkcja jest realizowana z funduszy Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Pomerania Deutschland i Regionu Mecklemburg-Seenplatte. Łączny koszt to 100 tysięcy złotych. Reżyserem jest Rolf Kasteleiner.
Relacja Pauliny Muskały.

Zobacz także

2013-05-22, godz. 07:38 Urodzinowy koncert szczecińskiej uczelni Koncert symfoniczny zamiast akademii z przemówieniami. Tak Uniwersytet Szczeciński we wtorek wieczorem świętował swoje 28. urodziny. » więcej 2013-05-21, godz. 13:49 Tomasz Stańko w Radiu Szczecin Wybitny trębacz jazzowy, dyrektor artystyczny festiwalu "Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej" - Tomasz Stańko był gościem wtorkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka". » więcej 2013-05-21, godz. 08:17 Liga Mistrzów w Szczecinie. W pewnym sensie Hymn piłkarskiej Ligi Mistrzów będzie można usłyszeć we wtorek na żywo w Szczecinie. Utwór Georga Friedricha Haendla wykona Chór Uniwersytetu Szczecińskiego oraz gość specjalny - koreańska skrzypaczka Sojang Jun. » więcej 2013-05-20, godz. 16:24 Olek Różanek w Radiu Szczecin Szczeciński muzyk i autor tekstów, wokalista zespołu Chorzy na Odrę, a także twórca ogólnopolskiego festiwalu Akustyczeń - Olek Różanek był gościem poniedziałkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka". » więcej 2013-05-19, godz. 20:59 Kaszubski folk w Studiu Koncertowym S-1 [ZDJĘCIA] W ramach cyklu koncertów "Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina" w niedzielne popołudnie w Radiu Szczecin wystąpił zespół Fucus. » więcej 2013-05-19, godz. 17:18 Pegazy Kultury rozdane W Kołobrzegu rozstrzygnięto coroczny plebiscyt Kołobrzeski Pegaz Kultury. Podczas uroczystej gali statuetki Pegaza powędrowały do rąk zespołu piosenki poetyckiej "Cisza Jak Ta" w kategorii twórca, a w kategorii animator kultury nagrodzono… » więcej 2013-05-19, godz. 10:18 Zabytkowe pojazdy przejechały ulicami Szczecina [ZDJĘCIA] Tysiące mieszkańców wędrowały wieczorem i w nocy po szczecińskich placówkach kultury uczestnicząc w europejskiej Nocy Muzeów. » więcej 2013-05-18, godz. 22:41 Szawuot z Tuwimem [ZDJĘCIA] "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Trzej przyjaciele z boiska" czy "W małym kinie" - to niektóre z piosenek, które można było usłyszeć podczas koncertu z okazji Roku Tuwimowskiego w Teatrze Polskim w Szczecinie. » więcej 2013-05-18, godz. 21:12 IPN zaprasza na wybory z czasów PRL-u [ZDJĘCIA] O tym jak wyglądały wybory w PRL-u można się było przekonać odwiedzając siedzibę szczecińskiego Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Piotra Skargi. » więcej 2013-05-18, godz. 20:56 Podróż w czasie w stargardzkim muzeum Do lat 40. ubiegłego wieku przeniosą się odwiedzający muzeum w Stargardzie Szczecińskim. » więcej
528529530531532533534