Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

"Iskierka" to poruszający dokument, który opowiada o rodzinach z dziećmi z zespołem Downa. Fot. Michał Król [Radio Szczecin]
"Iskierka" to poruszający dokument, który opowiada o rodzinach z dziećmi z zespołem Downa. Fot. Michał Król [Radio Szczecin]
Zgromadzona publiczność obejrzała poruszający dokument "Iskierka", który opowiada o rodzinach z dziećmi z zespołem Downa.
Film dokumentuje relacje najmłodszych z dorosłymi. Obala także wiele nieprawdziwych stereotypów na temat takich osób, które funkcjonują w naszym społeczeństwie.

Obraz Wiesławy Piećko wzruszył szczecinian.

- Moja córka ma rok i cztery miesiące, więc jest nową iskierką. Patrzę na tych rodziców i widzę co mnie czeka za parę lat. - Film zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Powinna go obejrzeć cała Polska. - Mam gęsią skórę i gdzieś tam łezkę w oku. W pewnym momencie musiałam wyjść, bo emocje wzięły górę.

Zdaniem reżyser Wiesławy Piećko, każdy kto został rodzicem, odnajduje w tym filmie cząstkę siebie.

- Mieliśmy kilku bohaterów jednocześnie, to było pewne utrudnienie i nie zawsze było tak kolorowo. Gdyby nie ogromne zaufanie, jakim obdarzyli mnie rodzice to nie byłoby szans na taki obraz.

Szczecińskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierka" opiekuje się ponad 50 dziećmi z takim schorzeniem.
Obraz Wiesławy Piećko wzruszył szczecinian.
Zdaniem reżyser Wiesławy Piećko, każdy kto został rodzicem, odnajduje w tym filmie cząstkę siebie.

Zobacz także

2017-02-09, godz. 08:12 Międzynarodowe kino z polskim akcentem w Berlinie W stolicy Niemiec rozpoczyna się wieczorem 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główne nagrody, czyli Złote i Srebrne Niedźwiedzie, powalczy w tym roku 18 filmów, w tym najnowszy obraz Agnieszki Holland pod tytułem "Po… » więcej 2017-02-08, godz. 13:20 Trafostacja Sztuki ma nowego dyrektora Konkurs na stanowisko dyrektora szczecińskiej Trafostacja Sztuki wygrał Stanisław Ruksza. Pokonał on czterech pozostałych kandydatów. » więcej 2017-02-07, godz. 15:26 Antoniego Karwowskiego wyjątkowa forma sztuki [ZDJĘCIA] W latach siedemdziesiątych swoją sztuką próbował walczyć z systemem komunistycznym, później szokował akcjami ulicznymi. W Muzeum Narodowym w Szczecinie powstaje wystawa podsumowująca twórczość performera Antoniego Karwowskieg… » więcej 2017-02-06, godz. 14:56 "Ptaki ujścia rzeki Odry" na Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Zdjęcia dzięcioła małego, śmieszki czy wąsatki można od dziś oglądać na Jasnych Błoniach. Centrum Żeglarskie przygotowało wystawę plenerową poświęconą 60 gatunkom ptaków żyjących w ujściu Odry. » więcej 2017-02-04, godz. 16:29 Nie żyje szczeciński muzyk Jan Waraczewski Jan Waraczewski, skrzypek i wieloletni koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zmarł w sobotę 4 lutego. Miał 69 lat. » więcej 2017-02-03, godz. 18:27 Zagrają dla Naomi Szczecińskie zespoły zagrają dla ciężko poparzonej Naomi. 10-letnia dziewczynka w ubiegłym roku uległa wypadkowi i doznała oparzeń trzeciego stopnia. » więcej 2017-02-03, godz. 14:00 Organek w Radiu Szczecin [WYWIAD] Autor jednego z największych przebojów ostatnich tygodni "Mississippi w ogniu" był gościem Kamili Olkusz i Grzegorza Lamenta w programie "Radio Szczecin w Pracy". » więcej 2017-02-03, godz. 07:40 Wystartował nabór kandydatów do ważnej szczecińskiej nagrody Ruszył nabór kandydatów do szczecińskiej Nagrody Artystycznej i tytułu Mecenasa Kultury za ubiegły rok. » więcej 2017-02-03, godz. 07:23 Charytatywny koncert dla 1,5-rocznej Nadii z Nowogardu Mieszkańcy Nowogardu w piątek organizują koncert charytatywny dla chorej dziewczynki. » więcej 2017-01-30, godz. 18:22 Czy pamiętamy szkolne lektury, czyli kto wybierze książkę do Narodowego Czytania? Wybieramy lekturę do tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Każdy może zagłosować na wybraną książkę - tak zdecydował prezydent. Z typowaniem może być jednak problem. » więcej
356357358359360361362