Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Blisko dwustu chórzystów z Polski i Ameryki Południowej wystąpi w finałowym koncercie "Wspólnych Brzmień", który odbędzie się w niedzielę w Filharmonii w Szczecinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Blisko dwustu chórzystów z Polski i Ameryki Południowej wystąpi w finałowym koncercie "Wspólnych Brzmień", który odbędzie się w niedzielę w Filharmonii w Szczecinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Blisko dwustu chórzystów z Polski i Ameryki Południowej wystąpi w finałowym koncercie "Wspólnych brzmień", który odbędzie się w niedzielę w Filharmonii w Szczecinie.
Festiwal organizowany przez Chór Akademii Morskiej w tym roku przebiegał pod hasłem "The Latino Project" i prezentował utwory chóralne łączące muzykę kultury polskiej i latynoskiej.

Do Polski przyjechało kilka zespołów. - Między innymi z Ekwadoru czy z Kuby. Przyjechały też dwa duże chóry z Puerto Rico. Jest również solista z Chile - wymienia Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygentka Chóru Akademii Morskiej.

W programie finałowego koncertu znalazły się "Lux aeterna" Piotra Brody oraz "Misa Criolla" argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza. "Misa Criolla" to jeden z najważniejszych utworów Ameryki Południowej.

- Wręcz kultowy - przyznaje Fabiańczyk-Makuch. - Dla nich to wielki zaszczyt, że możemy go wspólnie wykonać i to właśnie tutaj, w Szczecinie.

Partie solowe zaśpiewa pochodzący z Chile, a mieszkający w Polsce, tenor Felipe Alonso Céspedes Sánchez. Koncert w Filharmonii rozpocznie się o godz. 18.

Projekt "Wspólne brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie&The Latino Project" jest kontynuacją zapoczątkowanego w sezonie artystycznym 2013/2014 cyklu koncertów wraz z zaproszonymi gośćmi specjalnymi. W pierwszej edycji gościem szczecińskiego chóru był kompozytor i wokalista Kuba Badach.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-08-11, godz. 07:26 "Stabat Mater" Szymanowskiego na inauguracji festiwalu Blisko 170 wykonawców wzięło udział w poniedziałkowym koncercie inaugurującym Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. » więcej 2015-08-10, godz. 15:04 Kino pod chmurką na Arkonce Szczecińska Arkonka zamieni się w piątek wieczorem w otwartą salę kinową. Na telebimie będzie można obejrzeć film 'Avatar' - najbardziej kasowy przebój w historii kina. » więcej 2015-08-09, godz. 09:25 Owacje dla filmu o marzeniach Film dokumentalny 'Mów mi Marianna' Karoliny Bielawskiej nagrodzony owacjami na stojąco. Na 42 Ińskie Lato Filmowe przyjechała bohaterka dokumentu tytułowa Marianna i spotkała się z widzami. » więcej 2015-08-08, godz. 10:19 Grechuta Festival w Świnoujściu. Nagroda publiczności wręczona Znamy zwycięzców konkursu publiczności podczas Grechuta Festival w Świnoujściu. Nagrodę 'Bursztynowego Serca Szczerozłotego' otrzymał zespół Dzień Dobry z Bielska-Białej. » więcej 2015-08-08, godz. 08:54 Kino nad jeziorem i spotkania z gwiazdami. Rusza Lato Filmowe Ruszyło 42. Ińskie Lato Filmowe. Organizatorzy festiwalu przygotowali pokazy niemal stu filmów, spotkania z reżyserami i aktorami oraz koncerty i wystawy. » więcej 2015-08-06, godz. 22:00 Wielkie gwiazdy w Kołobrzegu [ZDJĘCIA] Katarzyna Figura, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Saramonowicz i Janusz Chabior - to tylko niektórzy goście startującego w czwartek festiwalu 'Sensacyjne Lato Filmów' w Kołobrzegu. » więcej 2015-08-06, godz. 12:47 Gratka dla kinomaniaków. Rusza festiwal filmów sensacyjnych Sensacyjne Lato Filmów rusza w czwartek w Kołobrzegu. Podczas tegorocznej edycji festiwalu widzowie obejrzą ponad 30 produkcji z 15 krajów. » więcej 2015-08-06, godz. 11:09 Ostatnia wycieczka z przewodnikiem Ostatni dzień na bezpłatne zwiedzanie gmachu szczecińskiej filharmonii. Kończy się cykl wakacyjnych wycieczek. » więcej 2015-08-04, godz. 20:51 Twórczość Szymanowskiego na Sacrum Non Profanum [ZDJĘCIA] Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum wystartował w Heringsdorfie i Świnoujściu. Jedenasta edycja imprezy jest poświęcona twórczości Karola Szymanowskiego. » więcej 2015-08-04, godz. 07:09 Repertuar Osieckiej, wykonanie Groniec [ZDJĘCIA] Katarzyna Groniec zaśpiewała repertuar Agnieszki Osieckiej. Artystka wystąpiła na świnoujskim Grechuta Festival. » więcej
400401402403404405406